Jste zde

Zásadní inovace v robotice: TI a iRobot spojují síly

Texas Instruments a společnost iRobot, lídr na poli robotických řešení, oznámili vzájemnou spolupráci za účelem rozvoje robotických technologií, které budou využívat vícejádrové procesory OMAPTM od společnosti TI.

Spolupráce vyplývá ze společné vize obou partnerů vytvářet inteligentní a praktické roboty schopné zlepšit kvalitu lidského života. Obě společnosti chtějí tuto vizi naplnit spojením historických zkušeností iRobotu na poli robotiky a špičkových procesorů a s nimi souvisejícími technologiemi od TI.
 
Po dvou dekádách vůdcovství v odvětví robotiky se iRobot stává technologickým lídrem v oblastech vzdáleného přístupu a automatických řešeních pro úklid v domácnosti. Do této chvíle prodal více než 8 milionů domácích robotů po celém světě, čímž způsobil revoluci v domácím uklízení. Více než 4 500 profesionálních robotů společnosti iRobot dosud sloužilo ve vojenských akcích nebo třeba v průmyslu, kde provedli tisíce nebezpečných průzkumů a pozorování. Profesionální roboti společnosti navíc zneškodnili tisíce bomb a pomáhají tak chránit životy lidí, kteří jsou v přímém ohrožení.
 

Video: originální způsob čištění Roomby

 


Společnost TI do „svazku“ s iRobotem přináší špičkové technologie ze svého odvětví, které se zrcadlí v procesorech OMAPTM , což jsou vysoce výkonné a zároveň energeticky úsporné systémy vměstnané do jediného čipu, menšího než mince. Inteligentní, vícejádrová architektura platformy OMAPTM vysílá informace ke zpracování do jader a spolupracujícího, integrovaného a také energeticky úsporného systému. Ve společných projektech s iRobotem TI navíc zúročí cenné zkušenosti z oblasti výpočetní techniky včetně několika unikátních technologií, jakými jsou například akcelerátory obrazu či videa.
Hodnocení článku: