Jste zde

Bionický pták poprvé přiletěl do ČR. V hejnu žije až 128 jedinců

Zrodil se nový ptačí druh, Avitron V2.0, pozoruhodná hi-tech hračka na dálkové ovládání a s technologií, inspirovanou dokonalostí samotné přírody.
Avitron je určen začátečníkům, ale i zkušeným aviatorům, kteří si chtějí jen „zablbnout“ s novou hračkou. Model má nastavitelnou ocasní plochu, takže lze upravit vlastnosti letu co do rychlosti a obtížnosti pro létání v exteriéru a také interiéru.
 

 

 

Zmate kdejakou vránu

 
Model při letu elegantně kopíruje pohyb klasického zástupce ptačí říše a bez problémů tak zmate kdejakou živou vránu. Konstrukčně jednoduché řešení přitom disponuje precizní mechanikou, která je chráněna hned několika patenty.
 
Avitron V2.0 je dlouhý 17 cm, má rozpětí 33 cm, vyrábí se z velmi pružného a současně odolného materiálu a ukrývá v sobě výkonný motor i s hliníkovým chladičem. Váží pouhých 8,5 g a na jedno nabití dokáže bez přestávky létat až 8 minut a při tom uletět vzdálenost 1,5 km. Nabíjení se řeší propojením modelu s vysílačem a trvá pouze 12 minut.
 
 
 

 

V hejnu po 128 kusech

 
Řízení „letového provozu“ včetně akrobatických kousků probíhá v pásmu 2,4 GHz prostřednictvím WiFi, zatímco se nabízí též režim multiplayeru se kterým lze najednou, na jediném místě a bez vzájemného rušení provozovat hejno až 128 modelů. Dosah vysílače je 100 metrů.
 
Za doporučenou MOC 1 999 Kč dostaneme vedle sady hliníkových pásek pro vyvážení též náhradní sadu křídel.
 
 
Zdroj: RC Guru
 
Hodnocení článku: