Jste zde

K největší plazmě BMW zdarma, při dodání vyhlížejte jeřáb

Největší plazmový displej na světě byl k vidění na veletrhu MOBITEX. Komerční Panasonic TH-152UX1 má úhlopříčku 152 palců (386 cm) a je určen pro domácí kino.
Součástí prezentovaného domácího kina jsou i reprosoustavy B&W 800 Diamond s diamantovými výškovými reproduktory, zesilovače Classe a řídicí systém pro inteligentní domy Crestron. Nadstandardně velký displej poskytuje kromě unikátních Panasonic 3D funkcí rozlišení obrazu 4Kx2K, tedy 4 096 x 2 160 bodů, pro zobrazení videa ve vysokém rozlišení s poměrem stran 17:9. Je to v souladu s DCI standardem pro digitální kina. Velikost odpovídá stěně složené z devíti 50 palcových displejů (3x3). Dokonalou hru barev a přesný hladký pohyb zajišťuje 30bitové zpracování obrazu.
 
Televizor Vám přiveze speciální technika spolu s jeřábem přesně na místo, které si sami zvolíte, jako bonus Vám dále náleží nový automobil BMW v hodnotě 1,5 milionu korun | foto: Mobitex
 
Technické parametry jsou: úhlopříčka 152 palců, poměr stran 17:9, efektivní oblast zobrazení 3 416 x 1 801 mm, rozlišení 4 096 x 2 160 (4K2K), kontrast 5 000 000:1, barev 68 miliard, rozměry 3 600 x 1 980 x 147 mm a hmotnost 577 kg (bez stojanu). Cena této televize činí 15 milionů korun a stojanu 1 milion korun. Hodnota celé prezentované sestavy domácího kina je cca 20 mil Kč. Tohoto giganta Vám firma při objednání dopraví za pomoci speciální techniky a jeřábu přesně na místo, které si sami zvolíte. Navíc majitel obdrží jako bonus nový automobil BMW v hodnotě přibližně 1,5 milionu korun.
 
Ovládání pro inteligentní domy iPadem, iPhonem, dotykovým panelem či tlačítky na zdi je velmi pohodlné a efektivní. Konstruktéři kladli důraz na bezpečnost a energetické úspory. Ovládat se dají mimo jiné osvětlení, žaluzie, teplotní křivky, kamery, zabezpečení objektu a další technologie. Ze seznamu uložených na HDD knihovně pro každou místnost nezávislé, si může každý vybrat hudbu nebo filmy podle svého gusta. Navíc můžete stiskem loga spustit saunu už cestou z práce, podívat se na mobilu kdo zvoní u vchodu a promluvit s ním, byť jste v Praze či Austrálii a dokonce pustit návštěvníka do objektu. Při odchodu z domu si můžete vypnout ozvučení, světla, potenciálně nebezpečné zásuvky či varnou desku, klimatizaci, topení nebo je aktivovat do úsporného režimu.
 
Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX se konal koncem dubna souběžně se Stavebními veletrhy Brno. Opět po roce byl místem, kde se uvádí na trh novinky ze světa nábytku a vybavení interiéru. Veletrhu se zúčastnilo 809 vystavovatelů z 19 zemí světa, a prohlédlo si je na 60 000 návštěvníků z 31 zemí světa, i přesto, že se letos neprezentoval obor stavebních strojů. Přes 70 % návštěvníků plánuje v následujícím roce rekonstrukci či stavbu rodinného domu, nebo změnu ve vybavení interiéru.
Hodnocení článku: