Jste zde

TMD2636 Proximity Sensor: menší už to být nemůže

TMD2636 je miniaturní detektor přiblížení od společnosti AMS pro prostorově omezené produkty jako jsou sluchátka True Wireless Stereo (TWS). Díky jeho velikosti je možné dosáhnout až 30% úspory místa než konkurenční řešení.

TMD2636 se používá pro automatické zapnutí sluchátek při jejich vložení do ucha a jejich automatické vypnutí při vyjmutí z ucha. Tato funkce poskytuje lepší uživatelský komfort a zároveň dochází k nemalé úspoře energie. Detektor přiblížení TMD2636 obsahuje 940nm infračervený (IR) laser s vertikální dutinou (VCSEL) jako vysílač a fotodiodu citlivou na IR spektrum. Součástí jsou také sofistikované řídicí obvody, a to vše je ukryto v pouzdře o velikosti 2,0 mm x 1,0 mm x 0,35 mm.

Sluchátka jsou zařízení, které jsou napájeny z baterie. Je tedy žádoucí, aby detektor přiblížení mělo co nejmenší spotřebu. Tuto podmínku TMD2636 hravě splňuje, jelikož jeho průměrná spotřeba v aktivním režimu činí 70µA a v režimu spánku dokonce 0,7µA.

Detektor přiblížení TMD2636 byl navržen tak, aby poskytoval potlačení přeslechů, měl vysokou odolnost vůči rušení okolním světlem a účinné algoritmy zajišťující vysokou přesnost detekce. Pro komunikaci s mikrokontrolerem je k dispozici rozhraní I2C s patentovanou funkci, která umožňuje umístit dva detektory na stejnou sběrnici. To zjednodušuje konstrukci celého systému, jelikož sluchátka potřebují dva detektory (pro každé ucho jeden detektor).

Vlastnosti detektoru přiblížení TMD2636

  • Velmi nízká výška 0,35 mm
  • Velmi malý objem 0,7 mm³
  • Kompenzace přeslechů
  • Infračervený detektor přiblížení ( 940 nm ) s automatickým odečtením okolního světla
  • Automatická jedna alternativní adresa I²C
  • Technologie 0,18 µm s 1,8 V I²C
  • Miniaturní rozměry 2,0 mm x 1,0 mm x 0,35 mm

Další technické informace naleznete na stránce https://ams.com/TMD2636.

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon tmd2636-datasheet.pdf691.52 KB
Hodnocení článku: