Jste zde

Fluke Connect: naměřit, uložit, sdílet a spolupracovat

Týmová komunikace, bezpečnost, produktivita, …, že vám to zní povědomě? Od měřicích přístrojů až do chytrých telefonů a cloudu nyní naměřená data přenesete s novým systémem Fluke.
Budeme v terénu dělat lepší a také rychlejší rozhodnutí, máme – li z pracoviště přístup přímo k záznamům o údržbě, příp. můžeme – li kontrolovat měření v reálném čase a probírat ho spolu s kolegy nebo nadřízenými? Navzdory souhlasnému pokyvování hlavou bývají záznamy často uschovány někde v kanceláři a rovněž jednotlivé členy týmu jen zřídka zastihneme na stejném místě a ve stejnou dobu. Ve společnosti Fluke, jejíž historie se píše již od roku 1948, se tyto problémy rozhodli řešit. A aby toho nebylo málo, podařilo se přitom ještě zvýšit bezpečnost techniků pracujících na zařízeních pod napětím.
 
Doba se mění a s ní i zažité představy o měření a jeho vyhodnocování | Fluke Connect, ilustrační foto: Fluke
 
Systém umožňuje bezdrátový přenos naměřených dat z přístrojů do chytrých telefonů, odkud je lze uložit do cloudu. Různí členové týmu k nim tak mohou získat přístup přímo ze svého pracoviště. Pomocí aplikace bezdrátově připojíme až 20 přístrojů, včetně digitálních multimetrů, infračervených kamer, testerů izolace, procesních měřičů a specifických napěťových, proudových i teplotních modulů.
 
Technici mohou odesílat měření AutoRecord nebo též infračervené snímky do úložiště Fluke Cloud přímo z terénu, aniž by si museli cokoli zapisovat. Data může sledovat každý člen týmu prostřednictvím chytrého telefonu a dané aplikace. Díky videohovorům ShareLive bude zase zaručena snadná spolupráce, při které lze sdílet měření s dalšími členy týmu v reálném čase a získat třeba schválení pro provedení potřebných oprav nebo též odpovědi na své otázky. Naše pracoviště jsme přitom neopustili ani jednou (na HW serveru čtěte též Internet věcí pro techniky aneb proč sdílet data z měřicích přístrojů).
 
Aplikace Fluke Connect nabízí funkci záznamu historie EquipmentLog, která technikům umožňuje zadat měření pro konkrétní zařízení a vytvořit v cloudu jeho historii – snadno přístupnou během řešení problémů a údržby. Funkce TrendIt následně umožní okamžitě vytvářet na základě dat grafy, lépe identifikovat trendy a rychle provádět patřičná rozhodnutí. A díky zabezpečenému přístupu, elektronickému dozoru, multifaktorové autorizaci, firewallům a také šifrování si snad nemusíme dělat starosti ani se samotným úložištěm.
 
Aplikaci si zdarma stáhnete z obchodu Apple App Store nebo Google Play Store. Další informace pak naleznete na www.flukeconnect.cz.
 
 
Zdroj: Fluke

 

 

Hodnocení článku: