Jste zde

Unikátní nová herní klávesnice Azeron testuje mikro spínače Omron naplno

Mikro spínače D2F tvoří základ herní klávesnice Azeron Cyborg. Kde jinde lze otestovat spolehlivost, rychlost a odolnost spínače než v zápalu hry.

Spínače D2F tvoří základ inovativní herní klávesnice od lotyšského start-upu Azeron, která si pomalu dobývá herní svět. Azeron Cyborg byl uveden na trh v červenci roku 2021 a jedná se o další generací klávesnice Azeron, která zvedá laťku ve hraní díky nastavitelnosti, plné programovatelnosti a výjimečnému komfortu při hraní.

Klávesnice Azeron navíc umožňuje hraní i lidem s postižením, které jim brání používat tradiční klávesnici nebo gamepad. Nabízí zcela nové funkce a bezkonkurenční ergonomii. Cyborg má přepracované rozložení tlačítek a boční tlačítko pro malíček. To poskytuje až 29 programovatelných kláves seskupených kolem prstů včetně palce, takže ke spuštění akce stačí pouze rychlé zmáčknutí.

D2F spínače se osvědčili již v předešlé verzi, a tak nebyl důvod je nepoužívat dále. Pro Azeron je samozřejmě zásadní, že spínače jsou dostatečně odolné, aby vydržely rychlé a časté stisknutí kláves. Azeron vybíral mezi několika alternativami, než vybral spínače D2F jako hlavní prvek. Od té doby, co začali používat spínače D2F se snížily opravy přibližně o 98 %.

Spínače OMRON pomohly společnosti Azeron vytvořit design, který je vysoce spolehlivý a přizpůsobí se handicapovaným a levorukým hráčům

Pocit při zmáčknutí spínače je také důležitý pro herní hráče. Konstruktéři Azeronu se snaží uživatelům poskytnout hladký pohyb v celém průběhu stisku spínače. To znamená zachování stejné úrovně odporu po celou dobu pohybu klávesy, s ostrým kliknutím pro potvrzení operace. Spínače Omron poskytují provozní silu mezi 140–160 gf. Tato síla je dostatečně velká, aby poskytovala pocit odporu, ale dostatečně malá na to, aby se spínač snadno ovládal.

Klávesnice Azeron s přepínači OMRON mají mnoho využití i mimo herní průmysl, jako jsou kreativní a editační programy

Mikrospínače Omron D2F se vyznačují sofistikovaným zaskakovacím mechanismem konstruovaným se dvěma vysoce přesnými dělenými pružinami, které zajišťují dlouhou a spolehlivou životnost. Jsou dimenzovány na 1 milion mechanických operací. Mikrospínače D2F jsou k dispozici v široké škále typů a konfigurací ( pravoúhlé, levoúhlé, pájené, samosvorné atd. ) Mikrospínače mají rozměry pouhých 6,5 x 12,8 x 5,8 mm.

Více informací naleznete na: https://components.omron.com/eu-en/products/switches/D2F

Hodnocení článku: