Jste zde

Univerzální vývojová deska MIKROE FUSION pro všechny mikrokontrolery Microchip PIC

FUSION for PIC v8 obsahuje rozhraní SiBRAIN, které umožňuje připojit modul s mikrokontrolerem PIC, dsPIC, PIC24 nebo PIC32. Mimořádná flexibilita je dosažena pomocí rozhraní mikroBus, pomocí kterého lze připojit až pět modulů clickboards. Nechybí možnost připojení displeje a ladění software přes WiFi.

Maximální flexibilita - nový standard SiBrain

FUSION for PIC v8 obsahuje vysokorychlostní konektory s nízkým profilem pro připojení MCU. Na výběr je 1638 mikrokontrolerů, které jsou uvedeny v přiloženém excelu. Připojení procesoru je bezpečné, jelikož konektory jsou v páru (samice / samec), a díky tomu se eliminuje chybné vložení modulu s mikrokontrolerem. Takový modulární přístup umožňuje flexibilitu při výběru mikrokontroleru bez ohledu na počet pinů nebo specifické hardwarové požadavky.

Standard SiBRAIN umožňuje na jedné typové desce používat mikrokontrolery s nízkým počtem pinů i vysokým počtem pinů. Jeden standard SiBRAIN podporuje 8bitový PIC, 16bitový dsPIC a 32bitový PIC32.

Sekce I/O (vstupy/výstupy)

Sekce I/O (vstupy/výstupy) jsou na spodní části vývojové desky a obsahuje všechny dostupné piny MCU. Tyto piny jsou vyvedeny do 2x5 „hřebínkových“ konektorů pro snadný přístup. Některé takto vyvedené piny jsou vybaveny konfigurovatelnými Pull- up nebo Pull-down rezistory a tlačítky. Všechny jsou ale vybaveny LED diodami pro snadnou vizuální kontrolu. Pro lepší přehled jsou vyvedené piny rozděleny do skupin podle použitého mikrokontroleru.

Konektor pro připojení displeje

Vývojová deska Fusion for PIC v8 obsahuje 2x20 pinový konektor pro připojení displeje různé velikosti a technologie. V současné době je k dispozici 16 typů TFT displejů, ale v přípravě jsou OLED a -Ink displeje. Více informací o podporovaných displejích naleznete na stránce https://www.mikroe.com/fusion-for-pic-v8 v sekci supported TFTs.

Ukázka podporovaných displejů:

  • TFT 3 s 3,5“ displej s rozlišením 320 x 240 pixelů
  • TFT 4 s 4,3“ displej s rozlišením 480 x 272 pixelů
  • TFT 5 s 5“ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů
  • TFT 7 s 7“ displej s rozlišením 800x480 pixelů

Připojovací konektor se skládá z paralelního rozhraní 8080, které nabízí podporu pro displeje s až 8 bity na barvu (čili až 24bitový režim, 16 milionů barev). Kromě rozhraní 8080 obsahuje tento konektor vyhrazené piny pro I2C signály k dotykovému panelu a piny pro napájení displeje.

Debugger a programátor přes USB-C

Integrovaný debugger a programátor CODEGRIP USB-C v současné době podporuje více než 1640 mikrokontrolerů od společnosti Microchip. Doživotní bezplatná aktualizace pro nové mikrokontrolery je samozřejmostí. CODEGRIP Suite je výkonná softwarová sada, která nabízí úplnou kontrolu nad vývojovou deskou Fusion for PIC v8. Slouží k inteligentní správě úloh, programování, ladění a nastavení vývojové desky. Ladicí program USB-C umožňuje snadné programování/ladění přes připojení USB bez nutnosti další podpory ovladače.

Kvalitní napájecí zdroj

Fusion for PIC v8 nabízí kvalitní flexibilní napájecí zdroj. Napájecí modul je navržen tak, aby reguloval, filtroval a poskytoval energii bez šumu. Kromě toho je vybaven praktickými kapacitními tlačítky POWER a RESET. Po stisknutí tlačítka POWER zdroj začne distribuovat energii do zbytku vývojové desky. Tlačítko RESET je směrováno na resetovací pin MCU. Stisknutím tohoto tlačítka se spustí reset mikrokontroleru. Napájecí modul obsahuje programovatelný napěťový výstup, který lze použít jako referenci pro různé účely, například pro A/D nebo D/A převodníky či komparátory. Programovatelný napěťový výstup lze ovládat pomocí sady CODEGRIP Suite.

Nekonečná modularita

Fusion for PIC v8 nabízí pět vylepšených rozhraní mikroBUS, do kterých lze připojit jakýkoliv z 1044 modulů Clickboards. Tyto moduly jsou připravené ihned k použití, jelikož nevyžadují žádnou další konfiguraci hardwaru.

Vyberte si jednu ze stovek modulů Clickboards. Jsou rozděleny do následujících kategorií:

Integrované ladění a programování přes WiFi

Vývojová deska Fusion for PIC v8 má integrovaný debugger/programátor přes WiFi. Užijte si svět bez kabelů! Licence CODEGRIP WiFi je k dispozici jako doplňková funkce. Přístup kdykoli, za jakýchkoli okolností a kdekoli. Vývojovou desku lze umístit téměř na všechna těžko přístupná místa (nebezpečné prostředí, zemědělské prostředí, výškové budovy) a přitom si zachovat plný přístup k ladění a programování.

 

Další informace o vývojové desce Fusion for PIC v8 najdete na oficiální stránce FUSION for PIC v8.

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
Soubor mcu_cards.xlsx68.73 KB
Hodnocení článku: