Jste zde

Belden group: více než jen kabely

S díly Belden, Hirschmann, Lumberg automation a dalšími značkami společnosti Belden group vyřešíte v průmyslové automatizaci jakoukoli výzvu.
Pokud pracujete se senzory, signály a obecně s přenosem signálů v průmyslu, pravděpodobně již znáte značky jako Belden, Hirschmann nebo Lumberg automation. Již méně se však ví, že všechny tyto (a další) značky patří do společnosti Belden group.
 

To vše vzpomínáme zejména proto, že již v minulosti jste některé výrobky Belden group mohli najít v nabídce společnosti SOS electronic, která nyní jako autorizovaný distributor Belden ještě více prohloubila spolupráci a rozšířila tak svou nabídku o další produkty.
 
V portfoliu Belden group najdeme řešení pro
  • průmyslovou síťovou komunikaci,
  • průmyslovou konektivitu,
  • kabely a kabelové svazky,
  • ovládání strojů (MCS - machine control solutions),
  • vysílání, AV a další.
 
Z pohledu výrobců různých průmyslových zařízení jsou mimořádně zajímavé průmyslové konektory, t.j. mechanicky velmi stabilní a spolehlivé konektory s vysokým krytím, určené k přenosu signálů ze senzorů, a také naopak, pro ovládání různých akčních členů („actuators“). Dá se říci, že jsou „mezinárodně standardizované“ a široce rozšířené, ať už v kulatých verzích - tzv. „senzorové“ (IEC 61076-2-xxx) různých velikostí (M8, M12, M20, ...), nebo pravoúhlé - „ventilové“ dle DIN EN 175 301-803.
 

Druhou velmi zajímavou skupinou jsou univerzální konektory, použitelné pro napájení, řízení a přenos signálů. Sem patří např. konektory série CA. V mnoha případech je výhodnější a jednodušší použít hotové kabely s konektorem, často hermeticky uzavřené, poskytující nejvyšší ochranu vůči nepříznivým vlivům. Kabely jsou dostupné s PVC nebo PUR izolací, případně i PUR s odolností vůči jiskrám od svařování kovů. Kabely jsou dostupné s jedním konektorem (druhý konec je volný, vhodný k zapájení nebo do konektoru) a také s konektory na obou stranách (stejné nebo různé typy). Dále máme k dispozici též kabely s atestem pro použití v potravinářském průmyslu.
 
 
Pro všechny případy, kdy je třeba připojit více konektorů na jednom místě, jsou připraveny tzv. distribuční boxy (I/O moduly) s různým počtem konektorů (portů). Další zajímavou skupinou jsou díly „Industrial Ethernet“. Zde najdeme např. Ethernet switch, adaptér RJ45/M12 a různé propojovací kabely.
 
Vzhledem k velkému množství verzí a sérií doporučujeme prohlédnout si katalog „Belden Industrial Connecting solutions", kde najdete jednotlivé produkty, přehledně podle daných skupin. Řešení pro jiné oblasti zase naleznete na adrese http://www.beldensolutions.com. V případě zájmu o jakýkoliv produkt Belden group pište na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • kvalitní součástky za přijatelné ceny
  • pro všechny oblasti průmyslu
  • mezinárodně standardizované velikosti, možnost náhrady
 

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: