Jste zde

Eco Switch aneb když kolébkový spínač klame tělem

Spínáte „ekologicky“ i Vy? Přesněji řečeno, hovoříme zejména o vypínání v době nečinnosti zařízení. Spínače Marquardt 1550 Eco Switch to umožňují docela snadno.
Určitě znáte situaci, kdy na první pohled běžná věc ve skutečnosti není až tak běžná. Ať už je to auto s hybridním pohonem nebo množství zařízení, se kterými se denně potkáváme, obyčejně se v každém segmentu najde něco „nenápadného“, ale přitom neobvyklého a výjimečného. A přesně to je i případ řady 1550 Eco Switch.
 
Na první pohled téměř běžný kolébkový spínač dokáže v předdefinovaném čase sám vypnout zařízení nebo může být vypnut dálkově, impulsem (4 A / 250 V, 10 ms). V obou případech dojde k fyzickému rozpojení kontaktů, což je výhodné jak z hlediska bezpečnosti (úplné galvanické oddělení a ochrana proti přepětím), tak z hlediska zaručeně nulové spotřeby.
 
V případě verze s dálkově ovládaným vypnutím lze daný spínač ovládat i samotným zařízením, které je přes tento spínač napájeno, takže dojde k „samoodstřižení“ zařízení od napájení a lze jej pak zapnout jen fyzicky, obsluhou. Typickým příkladem může být bezpečnostní funkce sledování teploty uvnitř zařízení - v případě poruchy se samo vypne.
 
Série 1550 Eco Switch nemusí být využita jen pro ovládání napájení. Kontakty spolehlivě spínající i malé DC napětí umožňují využít tuto řadu též pro přenos různých ovládacích signálů a podobně.
 

Detailní informace Vám poskytne katalogový list Marquardt 1550 Eco Switch a Marquardt 1550 versions. V případě zájmu o jakékoliv „Eco Switch“ kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní přednosti a výhody:

 
  • automatické vypnutí pomocí integrovaného časovače, 4 s - 71 h (auto-off)
  • automatické vypnutí pomocí impulzu z koncového zařízení (remote-off)
  • vzdálenost kontaktů >= 3 mm
  • symetrická spínací charakteristika
  • kompaktní řešení s jedním prvkem
  • galvanické odpojení, zvýšená bezpečnost a nulová spotřeba
  • pro malé DC signály i napájení až do 10 (4) A / 250 VAC
  • UL94V-0, glow wire 850 °C
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: