Jste zde

LT3795: budovy i auta v tom správném světle

Budit i stmívat. LT3795 od Linearu je 110 V regulátorem výkonových LED s robustní ochranou vůči zkratu, využívající frekvenční modulace s rozprostřeným spektrem.
Linear Technology představuje 110 V DC/DC měnič se snímáním proudu na vyšší straně napájení (high-side), navržený pro regulaci proudu či napětí na dané konstantní úrovni, který ve své výchozí aplikaci budí LED s vysokým jasem (HB). Díky svému vstupnímu napěťovému rozsahu od 4,5 V až do 110 V nalézá uplatnění v řadě zapojení – od automobilů přes průmyslové systémy až po nasvícení staveb. Integrovaný obvod s označením
 
LT3795,
  • 110V LED Controller with Spread Spectrum Frequency Modulation,
 
může ve spojení s externím MOSFETem s kanálem typu N, situovaným na nižší straně napájení (low-side), zajistit ze jmenovitého 12 V vstupu až 90 V pro připojené bílé LED a dodávat tak do zátěže více než 50 W.
 
 
Kmitočtová modulace s rozprostřeným spektrem snižuje nežádoucí vyzařování (EMI), zatímco interní budič spínacího prvku PMOS zajistí ve zvyšujících a také snižujících – zvyšujících topologiích robustní ochranu pro případ zkratu. LT3795, to je též snímání proudu na vyšší straně napájení, umožňující použití ve zvyšujících, snižujících, snižujících – zvyšujících nebo též SEPIC topologiích. Dále zde máme k dispozici nastavitelný limit vstupního proudu včetně možnosti monitorování proudu na vstupu i výstupu s cílem zajistit vyšší spolehlivost návrhu včetně jeho flexibility.
 
 
Kontrolér LT3795 se ve zvyšujícím režimu „chlubí“ účinností více než 94 % a minimalizuje tím potřebu vnějšího chlazení. Vývod pro nastavení kmitočtu uživateli zase umožňuje jeho definici, podřízenou optimalizaci účinnosti, v rozmezí od 100 kHz do 1 MHz. V kombinaci s teplotně posíleným pouzdrem typu TSSOP-28 proto může zmiňovaná struktura zajistit velmi kompaktní řešení budiče LED s vysokým jasem, příp. též návrh nabíječky.
 
 
Budič umožňuje stmívat s PWM pro neměnnou barvu svitu LED s rozsahem stmívání až 3 000 : 1. V případě méně přísných požadavků se pak využije analogové stmívání 10:1 prostřednictvím pinu CTRL. Architektura s pevným kmitočtem a proudovým režimem znamená stabilní provoz v širokém rozsahu napájení a také požadovaných napětí na výstupu. Masivní ochrana proti rozpojení a také zkratu maximalizuje celkovou spolehlivost systému, zatímco detekce C/10 optimalizuje návrhy nabíjení a to jak v případě baterií tak též superkapacitorů. K synchronizaci kmitočtu se dále přidává nastavitelný podpěťový zámek UVLO spolu s restart timerem.
 
 

Dostupnost a cena:

 
Při odběru 1 000 ks zaplatíme za jedno provedení budiče LT3795 již od $3.45.
 

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: