Jste zde

STA333IS: nepřeslechnutelný koncový stupeň, který skoro neuvidíte

Audio zesilovač s bohatou číslicovou výbavou a rozměry integrovaného obvodu jen 2,57 mm x 3,24 mm, který na svém výstupu dodává až 2x 20 W – i tak může vypadat současná realita z dílny STMicroelectronics.
Integrovaný obvod v pouzdrech typu Chip-Scale Package s označením
 
STA333IS,
  • Sound Terminal® 2-channel high-efficiency digital audio system,
 
se pasuje do role číslicového audio systému s největší dostupnou hustotou výkonu na jediném čipu, který svým uvedením na trh dále rozšiřuje firemní rodinu prvků SoundTerminal™, umožňujících plně digitální audio streaming až do připojeného reproduktoru (na HW serveru čtěte též Laďte a poslouchejte ve virtuální laboratoři pro zvukové mágy).
 
 
Jedinečnost obvodů STA333IS výrobce zdůvodnil použitými technologiemi v kontextu svého duševního vlastnictví v oboru audio techniky, s nimiž dokáže na jednom čipu sloučit pokročilé možnosti zpracování signálu se samotnými výkonovými strukturami. Se svým relativně širokým rozsahem napájecího napětí od 4,5 V až do 18 V budou struktury vhodné pro bateriově napájená zařízení, stejně jako prostorem omezované produkty v čele s LCD či LED televizory, dokovacími stanicemi nebo digitálními reproduktorovými systémy s bezdrátovým rozhraním.
 
 
2kanálový, číslicový audio systém STA333IS s nezávislými stupni half-bridge, jehož pouzdro dohromady zabírá jen 8,3 mm2, nabídne odpovídající přednes, který jde ruku v ruce s pozoruhodnou účinností a nízkým elektromagnetickým vyzařováním. Vstupní sériové rozhraní audio dat pracuje se všemi možnými formáty, včetně oblíbeného I2S.
 
STMicroelectronics dává vývojářům k dispozici též variantu STA333SML pro „micro-less“ aplikace, pracující bez vnějšího mikrokontroléru.
 
 
 

Cena a dostupnost:

 
Vzorky obvodů STA333IS a STA333SML, stejně jako větší množství určená pro sériovou výrobu, dostaneme již nyní v pouzdrech typu CSP (Chip-Scale Package, 5x6 bump 0,5 mm pitch) za cenu od $1.00, platnou pro objednávky převyšující 1 000 ks.

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: