Jste zde

TE Connectivity Power Tripple Lock: třikrát zamčené, nadobro

Slyšitelné zacvaknutí, ochrana proti vytažení vodičů a rozpojení konektorů spolu s mnoha verzemi a atraktivní cenou - to jsou konektory Power Tripple Lock.
Univerzální konektory ke spojení vodičů navzájem (wire-to-wire), jakož i vodičů k DPS (wire-to-board) potřebujeme každým dnem a prakticky všude. V průmyslových aplikacích navíc vyžadujeme konektory skutečně různé.
 
Slovo „různé“ zde přitom znamená prakticky nespočet druhů, proto je zpravidla velkou výhodou, můžeme-li na více aplikací použít stejný konektor. Tuto „širokospektrálnost“ do značné míry splňuje nová série konektorů Power Tripple Lock. Komerční výrobky, průmysl i doprava - všechny tyto segmenty oslovuje Power Tripple Lock od společnosti TE Connectivity.
 
 

Co to je „Tripple Lock“


Jak už název napovídá, jde o trojité uzamčení - ochranu proti rozpojení. Základní a nejdůležitější je precizní konstrukce s přesně pasujícími díly a spolehlivým zámkem při spojení dvou konektorů navzájem. Slyšitelné cvaknutí je nenápadnou, ale velmi užitečnou vlastností přispívající ke správné montáži konektoru.
 


Volitelné ochrany CPA a TPA

 
 • CPA (Connector Position Assurance) je volitelný plastový díl - přídavný zámek znemožňující náhodné rozpojení konektorů
 • TPA (Terminal Position Assurance) je volitelný plastový díl osazený ze zadní strany konektoru (od vodičů), zajišťující 100 % přesnou polohu vodičů; současně zlepšuje celkovou odolnost spoje vůči vibracím a pnutí

Konektory jsou dostupné s piny v jedné řadě (2, 3, 4, 5), ve dvou řadách (2x3, 2x4, 2x5, 2x6) a v matici (3x3, 3x4, 3x5) s rozestupy pinů 6 mm. Základní parametry jsou 20 A/600 VAC nebo DC. Zajímavým je také fakt, že konektory jsou dostupné ve třech verzích materiálů s odlišnou teplotní odolností (všechny jsou UL 94V-0):
 
 • PBT standard (-55 až +105 °C)
 • vysokoteplotní (-55 až +150 °C)
 • „Glow wire“ (750 °C bez plamene) dle IEC 60335-1
 
 
Prevencí proti nesprávnému připojení konektorů na montážní lince je odlišné barevné kódování jednotlivých materiálových verzí. Dalším faktorem zabraňujícím nesprávnému spojení jsou 4 možnosti klíčování (v případě, kdy se v jednom zařízení nacházejí stejné konektory). Power Tripple Lock je velká rodina konektorů, obsahující konektory „wire-to-wire“ (volné vodiče), „wire-to-board“ jakož i verze pro montáž na panel.

Univerzálnost konektorů Power Tripple Lock podtrhuje i široký rozsah průřezů použitelných vodičů v rozsahu 0,34 - 3,3 mm2 (12-22 AWG). Ucelený přehled naleznete v letáku Improving appliance connector designs a v příručce Quick Reference Guide.

V případě zájmu o jakékoliv produkty z portfolia TE Connectivity kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 

 

Základní přednosti a výhody řady Power Tripple Lock:

 
 • moderní univerzální konektory pro průmysl
 • precizní design pro bezpečný spoj
 • 20 A / 600 VAC
 • množství verzí, včetně montáže na panel a DPS
 • 3 verze materiálů (105 °C, 155 °C a glow wire 750 °C)
 • 4 možnosti klíčování jako prevence nesprávného spojení
 • pro vodiče AWG 22-12 (0,34 - 3,3 mm2)
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: