Jste zde

Teče proud i do kopce?

Voda do kopce nepoteče, proud ano. Dokonce i kolmo vzhůru. Přivádíte – li tedy vodiče zespod a svorkovnice bude na spodní straně desky, o proud nemusíte mít obavy.
Pokud však určité obavy přesto máte, např. zda svorkovnice nevypadne (určitě nevypadne, pokud na zařízení nejsou silné vibrace, rázy a nikdo a nic o vodiče nezavadí), pro klid duše doporučujeme použít svorkovnice s přírubou, které lze zafixovat šroubem. Samozřejmě mnohem častějším případem jsou zařízení která vibrují (např. s elektromotorem), zařízení která je třeba často přenášet a překládat – zde všude má svorkovnice s přírubou (a již integrovaným šroubem) své místo.

Takové řešení nabízí i tradiční výrobce svorkovnic EUROCLAMP. Např. pro proudy do 8 A a napětí do 160 V jsou vhodné tyto skladové novinky distributora, společnosti SOS electronic:
 
  • SH04-3,5-K (4pólová svorkovnice na kabel v rastru 3,5 mm s přírubou a se šroubem)
  • PV04-3,5-V-K (protikus ke svorkovnici SH04-3,5 do DPS s přírubou a integrovanou maticí). Pro skutečný pocit jistoty je možné tento protikus přišroubovat samořezným šroubem k DPS (šroub ISO1481-ST 2,2x4,5(6,5)C není součástí dodávky).
 
Šroubem dále zabráníte odpojení nepřipravenou osobou (tedy takovou bez nástroje, např. šroubováku). V extrémních případech lze vyměnit šrouby za šrouby s bezpečnostní hlavicí (ale to už snad ani ne – pokud se jedná o „kritické“ zařízení, potřebujeme účinnější opatření).

Detailní parametry najdete v katalogových listech SHxx-3,5-K a PVxx-3,5-V-K. Pokud potřebujete při výběru vhodného typu pomoci, neváhejte psát na info@soselectronic.cz. Získáte tím
 
  • zabezpečení spojení konektoru s protikusem pomocí šroubu a také
  • možné zabezpečení spojení konektoru s DPS pomocí dalšího šroubu.

 

Download a odkazy:

 
 
 
Hodnocení článku: