Jste zde

Využijte výhody hotového modulu se senzorem SHT30

SHTxx senzory měří relativní vlhkost a teplotu ve svém bezprostředním okolí. Co ale udělat, když plošný spoj neumožňuje umístit senzor na optimálním místě?

Sensirion Design Guide Humidity Sensors popisuje jak navrhnout plošný spoj, krabičku a umístit senzor do optimální polohy, ale v praxi se vyskytují i aplikace kde to není možné.

S modulem SCC30-DB může konstruktér umístit senzor vlhkosti a teploty v libovolném místě zařízení a spojit ho s hlavním plošným spojem čtyřmi vodiči. Nepotřebujete vynakládat čas na vytvoření vlastního modulu se senzorem. SCC30-DB je optimalizován pro snadné použití a kvalitní měření na základě zkušeností a odborných znalostí firmy Sensirion.

    

SCC30-DB používá senzor nejnovější generace – SHT30. Modul používá konektor Scondar SCT2001WR-S-4 (kompatibilní s JST S4B-PH-SM4-TB). Pro podporu vývoje Vám nabízíme protikus JST PHR-4 a nakrimpované vodiče.

Modul podporuje normální (100 kHz) a rychlý (400 kHz) mód rozhraní I2C. Pro komunikaci ale doporučujeme používat nižší frekvenci (méně než 100kHz) kvůli kapacitní vazbě mezi vodiči na I2C sběrnici. 

Sensirion Control Center

Nejvhodnější způsob jak otestovat vlastnosti SCC30-DB je pomocí zkušebního kitu SEK-SHTxx/SGP30SEK-SCC30-DB, modulu SCC30-DB s kabelem pro připojení ke kitu a softwaru Sensirion Control Center. Software je dostupný pro Windows, Linux a macOS.

Control Center umožňuje:

  • Zobrazení grafu s naměřenými hodnotami ze všech připojených senzorů.
  • Ukládat naměřené hodnoty do souboru s formátem kompatibilním s Microsoft Excel.
  •  Přejmenovat zobrazovaný název senzoru, nastavit frekvenci vzorkování a konfigurovat ukládání naměřených hodnot do souboru (každý až každý tisící vzorek). 
  • Nastavit napájecí napětí a taktovací frekvenci I2C pro senzory připojené k SEK senzor bridge. 
  • Konfigurovat nebo provést akci v závislosti na připojeném senzoru:
  • Nastavení doby, po které se spustí automatické čištění SPS30 nebo spustit čištění manuálně
  • Zapnout automatickou kalibraci (ASC), nastavit posun teploty nebo spustit manuální kalibraci (FRC) pro SCD30
  • Přidat graf pro absolutní vlhkost a rosný bod, nastavit mód se zrychlenou odezvou (ART), opakovatelnost (trvání měření), zapnout vyhřívání pro otestování senzoru, nebo nastavit meze teploty a vlhkosti pro spuštění alarmu pro SCC30.
  •  

Modul SCC30-DB jsme zařadili mezi naše skladové zboží.

Pokud máte zájem i o další produkty značky Sensirion nebo pokud potřebujete více informací, kontaktujte nás prosím na adrese sensirion@soselectronic.com

Download a odkazy:

Hodnocení článku: