Jste zde

Audio převodník CMX7261 dostává nové funkce

Málokdy se stává, že integrovaný obvod má co nabídnout i 4 roky po uvedení na trh. CMX7261 dokazuje, že to možné je.

První verzi obvodu CMX7261 od CML Microcircuit jsme představili na začátku roku 2012. Tento týden výrobce oznámil, že pro obvod jsou k dispozici nové Function Images. Co to znamená?

Obvod CMX7261 je určen pro aplikace Softwarové rádio (SDR), Voice-over IP (VoIP) a další aplikace digitální hlasové komunikace, včetně šifrování apod. Díky technologii FirmAsic, vyvinuté CML, jsou subsystémy čipu konfigurovány při inicializaci zařízení a umožňují až v tu chvíli definovat vlastnosti obvodu. Správný Function Image tak může být obvodu předán nadřízeným řídícím obvodem nebo automaticky načten z externí paměti. Dalo by se říci, že Function Images u CML nahrazují firmware nebo kodeky již na úrovni čipu. Tím rostou možnosti a zároveň se prodlužuje životnost samotného čipu.

Původní Function Image 7261FI-1.x  umožňoval kódování analogového audio signálu do PCM (lineární, µ-law nebo A-law), datových formátů CVSD, G.711 a G.729A a dekódování stejných formátů.

Nový Function Image (7261FI-2.x)poskytuje zejména formát G.723.1 s datovým tokem  5.3 kbps a 6.3kbps při vzorkování 8,16 a 32 kHz. Funkce DTX obsahuje detekci hlasové aktivity. 

Řízení obvodu a analogových vstupů obstarává sběrnice C-Bus, kompatibilní s SPI.

http://www.cmlmicro.com/products/CMX7261_Voice_Multi-transcoder_IC/

Obvody CML Microcircuits v České republice distribuuje Ryston Macro Weil: mw.ryston.cz

Hodnocení článku: