Jste zde

Existuje univerzální signálové relé?

Existuje nějaké univerzální signálové relé? Popravdě, asi ne. Ale máme pro Vás pár tipů na prvky, které se k tomu hodně blíží.

Získejte relé Fujitsu série NA zdarma!

Signálové relé bude díky prakticky nulovému zkreslení a absolutnímu oddělení spínaného signálu od toho řídicího téměř „ideální“ součástkou. To je samozřejmě jedna z hlavních vlastností všech elektromechanických relé, ale u signálových je to obzvláště důležité, neboť obvykle požadujeme spínání poměrně malých signálů. Oblíbená a široce používaná jsou např. relé Fujitsu série B3 a B4 (miniaturní SMD a THT relé), nebo série AxW (miniaturní, pouze 5 mm vysoká relé) - všechny se zdvojenými pozlacenými kontakty pro vysokou spolehlivost.
 
Novinkou v sortimentu distributora, společnosti SOS electronic, je série Fujitsu NA, představující téměř „zlatý střed“. S rozměry 7,4x14,9x9,7 mm se řadí k úzkým miniaturním relé, umožňujícím vysokou hustotu montáže. Relé NA je sice o něco větší než např. série B4, ovšem snese vyšší AC proud - až 0,5 A /125 VAC (vs. 0,3 A u série B4) a poskytuje extrémní mechanickou životnost až 100x10E6, což je cca dvojnásobně více než u série B4. Citlivé cívky, jejichž spotřeba u drtivé většiny typů nepřesáhne 0,1-0,3 W, umožňují hustou montáž bez problémů s přehříváním apod.
 
Z hlediska nejnižší spotřeby jsou přirozeně nejpříznivější bistabilní relé s permanentním magnetem, ovládaná pouze impulsy. Obyčejně je rozeznáme podle písmene „L“ za označením série, (např. NAL, JSL). V přehledu signálových relé Fujitsu a v katalogu Fujitsu rychle najdete srovnání mezi jednotlivými typy i detailní informace o relé. Nejoblíbenější typy se distributor snaží mít stále na skladě, což se odrazilo i v podstatném navýšení skladových zásob.
 
 
Pokud byste měli přesto zájem o jakýkoliv typ z produkce Fujitsu, který ovšem skladem není, dejte o tom vědět na adrese info@soselectronic.cz a distributor Vám jej v krátké době a za výhodných podmínek zajistí.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • spolehlivá dvojpólová signálová relé
  • zdvojené kontakty
  • kontakty na bázi stříbra, pozlacené
  • dokáží spínat i velmi malé signály
  • vysoká spolehlivost (100x10E6 mech. / 500x10E3 el.)
  • miniaturní rozměry
  • dostupné i bistabilní verze
  • nízká spotřeba cívky, 100 - 300 mW
  • příznivá cena
 
 

Download a odkazy:

 
 
 
Hodnocení článku: