Jste zde

LTC2984: univerzální měření teploty s přidanou EEPROM

Nepřeberné množství teplotních čidel, precizní výsledky měření a spousta vychytávek jako bonus. Novinka od Linearu „kráčí v pinech“ svého slušně vybaveného předchůdce.
Existenci integrovaného obvodu LTC2984, Multi-Sensor High Accuracy Digital Temperature Measurement System with EEPROM, od společnosti Linear Technology jsme na HW.cz naznačili v samotném závěru článku Na letní téma: od teploty k bitům zkratkou, který podrobně rozebíral možnosti nejbližšího příbuzného, LTC2983, kompatibilního softwarově i pinově. Včera jej výrobce představil oficiálně.
 
 
Novinka se čtyřkou na konci slouží k přímé digitalizaci údajů nasnímaných RTD, termočlánky, termistory či vnějšími polovodičovými diodami a to s rozlišením 0,001 °C a chybou pohybující se hluboko pod 0,1 °C. LTC2984 nabídne veškeré možnosti LTC2983 (detailně tady) a Electrically Erasable Programmable Read Only Memory pro ukládání konfigurací a koeficientů příslušných čidel k tomu. Může tak dále zjednodušit řešení samostatných desek nebo modulů pro přesná měření teploty.
 
Na nějaký ten rozdíl však narazíme – v případě reference to třeba bude v maximu hned 5 ppm/°C navíc. S přihlédnutím k provozním teplotám dostaneme LTC2984 jako komerční a průmyslové verze s rozsahy 0 °C až +70 °C a -40 °C až +85 °C, což ale nemusí pokaždé stačit. Řešení v pouzdrech typu LQFP se 48 vývody a o rozměrech 7 x 7 mm si v Linearu při odběru 1 000 ks cení již na $21.43 za jeden kus. Více na www.linear.com/product/LTC2984.

 
Hodnocení článku: