Jste zde

Moduly TMD3782: barva, intenzita a přiblížení pod kontrolou

Číslicové senzory TMD3782 od ams snímají okolní světlo, zkoumají barvu a detekují ještě přiblížení. Optimalizovány byly pro použití v mobilních zařízeních.
Rodinu obvodů TMD3782x nalezneme v nabídce společnosti ams ve skupině Color Sensor & Proximity Detection. Úkol optického modulu bude prostý: snímat dopadající světlo s využitím čtveřice diod RGBC (red, green, blue a clear) a zároveň přitom vyhodnocovat přiblížení. Intenzitu struktura detekuje za různých světelných podmínek a také skrz různé materiály, včetně tmavého skla. K detekci vzdálenosti, v případě mobilního telefonu např. od ucha volajícího účastníka, pak využijeme další zmiňovanou funkci, která díky svému velkému dynamickému rozsahu umožní dosahovat přesnějších výsledků.
 
 
Velikost proudu, protékajícího infračervenou LED, máme s ohledem na celkově stabilní odezvu systému během přibližování dostavenou již ve výrobě, takže se nevyžadují další kalibrace. Vestavěný stavový automat součástce zase umožní vstupovat mezi měřením přiblížení a složek RGBC do nízkopříkonového režimu a dále tak snižovat vlastní spotřebu. K dalšímu zpracování jsou data nasměrována prostřednictvím rozhraní I2C.
 
 
Podrobnější informace k obvodům TMD37821, Digital Color Sensor, Proximity Sensor and IR LED in an Optical Module with I2C Interface, naleznete na stránkách společnosti ams tady. Při odběru 1 000 ks vychází jeden optický modul o rozměrech 3,9 x 2,4 x 1,4 mm na $1.45.
 
 
Zdroj: ams
 
 
Hodnocení článku: