Jste zde

Přesné a rychlé. 20bitové SAR ADC šetří místem i energií

Univerzálně pojaté 1,6 Msps A/D převodníky od Maximu s 20bitovým rozlišením a integrovanými buffery definují nová pravidla svého odběru.
Vysoké rozlišení, vysoká vzorkovací rychlost a zároveň nízká spotřeba – tak přesně s takovými přednostmi hodlá vstoupit na naše desky plošných spojů 20bitový A/D převodník s postupnou aproximací (SAR) od Maxim Integrated. Rychlý obvod nese označení MAX11905 (20-Bit, 1.6Msps, Low-Power, Fully Differential SAR ADC).
 
 
Pokud vývojáři potřebují velmi přesný převod, obvykle přitom využívají A/D převodníky typu delta-sigma. Abychom však s nimi byli schopni dosáhnout precizních výsledků v kontextu širokého dynamického rozsahu, spotřebují tyto ADC přinejmenším 100 mW. Zmíněné SAR ADC MAX11905 si naproti tomu, a při nabídce 20bitové přesnosti a rychlosti 1,6 Msps, „řeknou“ pouze o 9 mW, čímž se dostáváme zhruba na desetinu původního. Převodníky mají rovněž k dispozici integrované buffery pro referenci se kterými bude možné ušetřít až polovinu místa v porovnání s řešením z diskrétních součástek.
 
 
Díky svému univerzálnímu přístupu se budou obvody MAX11905 hodit do řady aplikací včetně oblasti řízení procesů, ATE (Automatic Test Equipment), lékařské elektroniky nebo dalších bateriově napájených zařízení. Obvody s 20vývodovými pouzdry typu TQFN o rozměrech 4 mm x 4 mm dále popisuje odstup SNR na úrovni 98,3 dB a zkreslení THD -123 dB spolu s teplotním rozsahem od -40 °C až do +85 °C.
 
 
Za vše pěkné se ale platí, v tomto případě ceny při odběru 1 000 ks začínají na $33.95. Více informací naleznete na stránkách výrobce zde.
 
 
Zdroj: Maxim Integrated
 
 
Hodnocení článku: