Jste zde

Referenční návrh se čtyřmi analogovými výstupy pro průmyslové aplikace

Precizní referenční návrh od Maximu zahrnuje čtveřici analogových výstupů, nyní s ještě menším počtem součástek.
Přesně, ale též flexibilně – tak přesně v tomto duchu se nese nové referenční řešení Alameda (MAXREFDES24#): 4-Channel Analog Output od společnosti Maxim Integrated, které je se svými čtyřmi bipolárními analogovými výstupy určeno zejména pro oblast průmyslové automatizace a jejich PLC.
 
 
Na jedné desce kompletně prověřeného a testovaného systému se zde „potkávají“ celkem čtyři přesné výstupy (< ±0,1 %) spolu s vysoce účinným napájením s nízkou úrovní rušení. Výstupní kanály budou přitom konfigurovatelné jako ±10 V, ±20 mA, 0 až 10 V nebo 4–20 mA, přesně dle konkrétních napěťových či proudových požadavků (na HW.cz čtěte též Proudová smyčka 4-20 mA - obecný popis). Potřebám precizního průmyslového řízení a automatizace dále nahrává automatické hlášení chyb v případě detekce přerušení a zkratu, brown-outu nebo překročení povolené teploty.
 
 
Jádro celého řešení tvoří 4kanálový, 16bitový D/A převodník MAX5134, který svými napěťovými výstupy budí vstupy čtveřice obvodů MAX15500 (Industrial Analog Current/Voltage Output Conditioners), které pak nabídnou uživatelsky definovatelné, přesné proudové a napěťové výstupy. O galvanické oddělení datové komunikace se v návrhu stará obvod MAX14850.
 
Další podrobnosti k celému referenčnímu návrhu naleznete na stránkách výrobce zde: http://www.maximintegrated.com/en/MAXREFDES24. Jeho cena byla stanovena na $95.
 
 
Zdroj: Maxim Integrated
 
 
Hodnocení článku: