Jste zde

SDP31 – miniaturní senzor tlaku pro Vaše velké projekty

Digitální senzor pro měření rozdílu tlaků SDP31 firmy Sensirion je založen na nové generaci CMOSens technologie. Rozměry pouhých 8x5x5mm otevírají nové možnosti pro použití v oblastech, které byly dosud nepřístupné kvůli velikosti senzoru.

Senzor SDP31 je členem nové generace senzorů, stavící na úspěchu senzorů série SDP600. Vlastnosti senzorů série SDP600 popisuje náš předešlý článek na stránkách SOS electronic.

Nejdůležitější vylepšení oproti sérii SDP600:

  1. Rozměry pouze 8x5x5mm, kompatibilita s procesem reflow pájení.
  2. Režim kontinuálního měření. V tomto režimu senzor měří nejvyšší možnou rychlostí (1000 měření za sekundu) a zapisuje naměřenou hodnotu do výstupního registru. I2C master může tuto hodnotu číst podle potřeby.
  3. Průměrování během kontinuálního módu (Average till Read)
    V tomto režimu jsou naměřené hodnoty zprůměrovány, dokud je I2C master nepřečte. Výhodou je zpřesnění měření, uživatel může číst naměřené hodnoty rychlostí, jakou potřebuje. Pro prvních 25 ms (25 měření) se vypočítává aritmetický průměr. Pro další měření je použit algoritmus exponenciálního vyhlazování.
  4. Integrovaná teplotní kompenzace pro měření rozdílu tlaků a měření hmotnostního průtoku. Stejný senzor je možné použít pro měření rozdílu tlaků i pro měření hmotnostního průtoku. V případě, že SDP31 měří hmotnostní průtok, je třeba zvolit si příslušnou teplotní kompenzaci.

Další rozdíly sumarizuje následující tabulka. Další informace Vám poskytne katalogový list SDP31.

SDP31-500Pa je naší standardní skladovou položkou. Váš projekt můžeme podpořit i vzorky zdarma. Pro bližší informace ohledně výrobků Sensirion nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: