Jste zde

Bezpečnostní platforma pro více než bilion průmyslových zařízení je tady

Boj s hackery se přesouvá do světa IoT. Proto ARM přichází se společnou bezpečnostní ochranou Platform Security Architecture (PSA). Jejím hlavním cílem je ochránit zařízení před nevítanými návštěvníky, kteří hledají zranitelná místa, aby našli více vstupních bodů do našich životů.

Platformy (PSA) je komplexní soubor modelů ohrožení, bezpečnostních analýz, specifikací architektury hardwaru a firmwaru s otevřeným zdrojovým kódem. Umožňuje důsledně navrhnout zabezpečení na hardwarové i firmwarové úrovni. Tím přispívá k lepší bezpečnosti celého ekosystému IoT. Nabízí společné základní zásady pro bezpečnost zařízení.

  • Platforma Security Architecture (PSA) od Arm definuje bezpečnost pro připojená zařízení 
  • Je podporována předními poskytovately cloudu a výrobci hardwaru a křemíku 
  • Arm Trusted Firmware-M  je Open source a je vyvinutý přímo pro PSA 
  • Zabezpečená IP zlepšuje bepečnost komunikace IoT SoCs zařízení založené na procesorech Arm Cortex

 

Ekosystém ARM očekává, že do roku 2021 bude získávat informace z 200 miliard zařízení. Což je neuvěřitelné číslo. Je to 2x více než je na planetě lidí. A to už je potřeba mít tyto zařízení mít bezpečné. Na obrázku níže jsou významné společnosti, které podporují PSA.

Platforma PSA je zásadní posun v ekonomice bezpečnosti IoT . Umožňuje ekosystémům stavět na společném souboru základních pravidel. To bude mít za následek snížení nákladů, času a rizik v oblasti bezpečnosti IoT. Na začátku roku 2018 bude k dispozici open source implementační firmware určený pro architekturu Armv8-M. Bude schopna být podporována se všemi systémy RTOS Arm včetně nejnovější Arm Mbed OS.

V rámci pokračujícího úsilí poskytovat partnerům nástroje pro vytváření bezpečných řešení IoT jsou k dispozici nové přírůstky v portfoliu zabezpečení IP:

  • Arm TrustZone CryptoIsland - Nová řada vysoce integrovaných subsystémů, které poskytují inteligentní bezpečnost. Zaměřuje na aplikace, které vyžadují vysokou úroveň izolace a zabezpečení, jako je komunikace LPWA, úložiště a automobilový průmysl.
  • Arm CoreSight SDC-600 - Zabezpečený ladicí kanál – Díky složitosti IoT zařízení je potřeba je vyžadován přístup k ladění celého životního cyklu. SDC-600 umožňuje plnou funkci ladění bez narušení bezpečnosti systému a integruje mechanismus autentizace pro ladění.

 

 

Více informací naleznete zde:

Hodnocení článku: