Jste zde

Svět IoT propojený bez drátů. Dvě na šestou stran „jak na to“

Nejnovější vydání průvodce vývojáře světem bezdrátové propojitelnosti od TI čeká na vaše stažení. Řešení komunikace na krátké vzdálenosti, ale i s vyššími výkony, pro MESH a IP sítě, stejně jako mobilní příslušenství nebo pásmo ISM, to vše a mnoho dalšího (nejen) pro internet věcí přináší na svých 64 stranách aktuální publikace Wireless Connectivity Guide.
IoT a drátové připojení se vzájemně nevylučují. Pokud však již musíme nejrůznější „krabičky“ spojovat napříč celým světem, bude jim to bez vodičů podle všeho slušet víc. A taky to třeba jinak ani nepůjde. Tak třeba takový pes může sice trávit až 90 % času v klidu na jednom místě, ale připojovat jej přesto budeme povětšinou jen vodítkem, zpravidla „nakrátko“ (krátká rozvaha na toto téma na blogu TI: The Internet of Pets, zde konkrétně dual-mode BT/BLE s CC2564 a snižující měnič TPS62400 s účinností přes 90 % při odběru převyšujícím 1 mA).
 
 
Jak si ostatně novinkami z oblasti RF (http://www.hw.cz/rf) na HW serveru pravidelně demonstrujeme, k úspěšnému – a taky rychlému – návrhu dnes již hlubší znalosti z vf techniky zase tolik nepotřebujeme. Vybrat pro svá zařízení to nejlepší řešení ale vyžaduje určitý čas. A do úplného začátku třeba i dva jednoduché grafy znázorněné výše, kterými zohledníme max. propustnost dat a také velikost baterie, kterou půjde ještě obhájit. Není se čemu divit, bude často tvořit většinu objemu zařízení. Ale půjde to i bez ní...
 
 
Další inspiraci načerpáme v novém dokumentu Wireless Connectivity Guide (4Q 2014), který si lze stáhnout dole pod článkem. Členění má logické: Mesh & IP Networks (Wi-Fi®/IEEE 802.11, ZigBee®/IEEE 802.15.4, 6LoWPAN), Personal Area Networks (Bluetooth® technology, Bluetooth® Low Energy, ANT™, ZigBee® RF4CE, PurePath™ Wireless Audio), Positioning (GPS), Proprietary RF (Sub-1 GHz, 2.4 GHz), RFID/NFC nebo též Embedded Processors for Wireless Connectivity.
 
Zájemci pak dále pokračují třeba na výchozí stránku www.ti.com/wirelessconnectivity a na HW.cz si přečtou též SimpleLink Wi-Fi: na síti kdekoli, kdokoli i cokoli.
 
 
Zdroj: Texas Instruments (www.ti.com)
 

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon ti_iot_wireless_connectivity.pdf6.76 MB
Hodnocení článku: