Jste zde

Konektory HIROSE pro vozidla a roboty

Používání automaticky řízených vozidel a autonomních mobilních robotů je na vzestupu. HIROSE nabízí širokou škálu konektorů pro použití v AGV/AMR, včetně konektorů board-to-board a konektorů pro baterie a motory.

Automaticky řízená vozidla nebo autonomní mobilní roboti zažívají poměrně velký růst, jelikož výrobní závody se mění na inteligentní továrny. S takovým pokrokem ve funkčnosti se zvyšuje počet instalovaných komponent, včetně kamer a LiDAR radarů.

Tato zařízení musí být dostatečně odolná vůči vibracím, a s tím souvisí dokonalý elektrický spoj mezi jednotlivými komponentami. Někdy je požadována vodotěsnost takového spojení a někdy je kladen důraz na vysokorychlostní přenos dat. HIROSE nabízí různé vysoce výkonné konektory pro všechny tyto náročné funkční požadavky.

DF60

Řada DF60 jsou konektory typu wire-to-board pro interní napájení s maximálním proudem 65A. Speciální zámek a 5bodová konstrukce kontaktu poskytují vysokou spolehlivost kontaktu. Pro bezpečné použití jsou k dispozici varianty s ochranou finger protection.

K dispozici jsou tři možnosti spojení:

  • Přímé
  • Do pravého úhlu
  • Inline

Stránky produktu: https://www.hirose.com/product/series/DF60

DF51/DF51K

Konektor wire-to-board s roztečí 2 mm a maximálním jmenovitým proudem 2A zajišťuje stabilní připojení. V nabídce je boční zamykání (DF51) nebo středové zamykání (DF51K).

K dispozici jsou různé konfigurace:

  • Rovný
  • Pravoúhlé
  • Jednořadé nebo dvouřadé

Stránky produktu: https://www.hirose.com/us/additional/tool_df51_df51k.html

Řada LF

Řada LF jsou malé, robustní kruhové konektory s kovovým pouzdrem s krytím IP67 a IP68. Díky tomu je lze bezpečně používat na místech, kde hrozí kondenzace nebo poškození vodou. Malá a robustní konstrukce stínění navíc zabraňuje rušení signálů.

K dispozici jsou různé varianty:

  • Rovný a pravý úhel
  • Pájené nebo krimpovací spojení
  • Uspořádání napájení/signální/hybridní

Stránky produktu: https://www.hirose.com/product/series/LF

F23/FX23L

FX23 a FX23L jsou plovoucí konektory board-to-board s roztečí 0,5 mm. Velký plovoucí rozsah ±0,6 mm ve směru X a Y umožňuje automatizovanou montáž více konektorů na jednu desku plošných spojů. FX23 a FX23L podporují vysokou přenosovou rychlost 8+Gbps a disponují napájecími kontakty, které jsou schopné přenést proud o hodnotě 3A/pin. K dispozici je široká škála výškových rozměrů, a to od 8 do 30 mm.

Stránky produktu: https://www.hirose.com/product/series/FX23L

Řada U.FL

Řada U.FL jsou malé koaxiální konektory s protilehlou výškou 1,9 až 2,4 mm. Mají velmi malou plochu pro montáž na desku, a to 7,7 mm². Navíc podporují frekvence až do 18 GHz. Zástrčka je kompatibilní s ultra jemnými fluoropryskyřičné kabely a je k dispozici v pájecí i nepájecí variantě.

Stránky produktu: https://www.hirose.com/product/series/U.FL

ZE05

Řada ZE05 jsou konektory wire-to-board speciálně vyrobené pro automobilové aplikace. Prostorově úsporný design se svorkou o velikosti 05 a roztečí 2 mm přispívá k miniaturizaci celého spojení. Konektory odolají vysokým teplotám až do hodnoty 125°C. Jedinečný design terminálu má dvouvrstvou pružinovou konstrukci, která umožňuje tři kontaktní body pro vysokou spolehlivost kontaktu a odolnost proti vibracím.

Stránky produktu: https://www.hirose.com/product/series/ZE05

Stránky distributora: https://www.codico.com/en/manufacturers/hirose

Pro více informací kontaktujte distributora: Jakub.Novak@codico.com, mobil: +420 727 985 514. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy. 

Hodnocení článku: