Jste zde

Microchip rozšiřuje své portfolio Secure Authentication IC

Šest nových produktů zaměřených na bezpečnost má za cíl optimalizovat a škálovat vestavěné zabezpečení v celé řadě odvětví, včetně internetu věcí, spotřebitelského, průmyslového a automobilového průmyslu.

Vestavěné zabezpečení je i nadále vysokou prioritou a architekti potřebují prověřená, snadno použitelná a nákladově optimalizovaná bezpečnostní řešení, která jsou v souladu s osvědčenými postupy. Microchip Technology poskytuje komplexní řešení vestavěného zabezpečení a rozšířila své portfolio bezpečných autentizačních zařízení o šest nových produktů v rodinách CryptoAuthentication a CryptoAutomotive. Všechny produkty splňují  bezpečnostní kritéria Joint Interpretation Library (JIL) High pro bezpečné úložiště klíčů a podporují certifikované algoritmy, které jsou v souladu s Federálním standardem zpracování informací (FIPS).

Toto portfolio bezpečných autentizačních čipů umožňuje vývojářům implementovat důvěryhodné ověřování, aby se zabránilo padělání a zlepšila se bezpečnost výsledného produktu. Čipy jsou podporovány speciálním softwarovým nástrojem Trust Platform Design Suite, který se používá k integraci se službou pro bezpečné poskytování klíčů. Škálovatelná služba umožňuje poskytování kryptografických aktiv pro projekty prakticky jakékoli velikosti, od desítek zařízení až po rozsáhlá nasazení v různých odvětvích, jako jsou spotřební a lékařské jednorázové zboží, automobilové a průmyslové ekosystémy příslušenství, bezdrátové nabíjení a datová centra.

Microchip přidal pět nových produktů do svého stávajícího portfolia integrovaných obvodů CryptoAuthentication. Tyto integrované obvody jsou hardwarová zabezpečená úložiště, jehož účelem je udržet tajné klíče skryté před neoprávněnými útočníky:

  • ECC204 : Podpis ECC-P256 a ověřovací kód zprávy na bázi hash (HMAC)
  • ECC206 : Dvoupinové parazitní napájení, podpis ECC-P256 a HMAC
  • SHA104 : Klient SHA256 MAC
  • SHA105 : Hostitel SHA256 CheckMAC
  • SHA106 : Dvoupinové parazitní napájení a klient SHA256 MAC

Šestý nový produkt TA010 s ECC signaturou a HMAC je určen pro automobilový trh, jelikož splňuje AEC-Q100 Grade 1 a patří do rodiny CryptoAutomotive IC. TA010 umožňuje implementovat bezpečnou autentizaci do designu bez nutnosti nákladných úprav a splnit bezpečnostní požadavky i pro budoucí generace vozidel.

Bezpečnostní čipy jsou kompatibilní s jakýmkoliv mikroprocesorem a lze je použít jako doprovodná zařízení k mikrokontrolerům Microchip AVR, MPU a MCU na bázi jádra Arm. Tyto integrované obvody pro bezpečné ověřování poskytují všestranné řešení, které splňují nejnovější průmyslové standardy a postupy. Bezpečnostní autentizační integrované obvody jsou podporována sadou Trust Platform Design Suite MPLAB IDE X integrovaným vývojovým prostředím s podporou knihoven CryptoAuthLib.

Pro více informací navštivte webové stránky CryptoAuthentication IC nebo CryptoAutomotive IC .

Hodnocení článku: