Jste zde

Miniaturní 400mA DC/DC modul s integrovanou tlumivkou

DC/DC moduly řady RM590 mají integrovanou tlumivku a jsou schopny dodávat proud až 400mA. Díky vestavěné tlumivce je možné zjednodušit konstrukci desky a zmenšit montážní plochu. Moduly jsou umístěny v pouzdře QFN2220-8 o velikosti 2,2 mm x 2,0 mm x 1,5 mm.

Řada RM590 má k dispozici dva pracovní režimy. Automatický režim PWM/VFM nebo vynucený režim PWM. Volba režimu se provádí na pinu MODE. Automatické řízení PWM/VFM zajišťuje stabilní výstup s vysokou účinnosti v širokém rozsahu výstupního proudu. Tato řada nabízí rozsah vstupního napětí 2,3 V až 5,5 V a výstupní napětí od 0,6 V do 3,3 V v krocích po 0,1 V. Díky své velikosti jsou moduly vhodné do velmi malých nositelných zařízení, ale své uplatnění nalezne také v průmyslu.

Výběr vhodné tlumivky je časově náročná práce a navíc musí být tlumivka dostupná po celou dobu životnosti aplikace. Řada RM590 tento problém řeší vestavěnou tlumivkou a díky ní se také sníží elektromagnetické vyzařování EMI. Porovnání EMI v klasickém řešení a řešení s integrovanou tlumivkou je na obrázku níže (VIN=3,6V, Vout=1,1V).

Vysoká pracovní frekvence 6MHz má za následek nižší hodnoty reaktivních složek. Na desce je vyžadován pouze vstupní a výstupní kondenzátor. Tím se významně šetří cenný prostor na desce PCB.

Výkonové charakteristiky RM590 dokazují, že jde o velmi stabilní DC/DC měnič se špičkovou účinností až 93 %.

K dispozici jsou dva různé provozní režimy ovládané pinem Mode:

  • Automatický režim PWM/VFM: Pro udržení vysoké účinnosti při malém i velikém zatížení se automaticky přepíná mezi režimem PWM a VFM.
  • Vynucený režim PWM: Snižuje rušení, jelikož frekvence je fixní při všech úrovních zatížení. 

Integrováné ochranné obvody

  • Blokovací obvod deaktivuje DC/DC měnič v případě, že vstupní napětí klesne pod minimální práh.
  • Obvod pozvolného rozběhu reguluje výstupní napětí tak, aby se plynule zvyšovalo. Zabraňuje jakémukoli překmitu a podkmitu výstupu během doby spouštění.
  • Obvod omezení proudu Lx zabraňuje tomu, aby špičkový proud procházející tlumivkou překročil práh maximálního proudu.
  • Tepelná ochrana chrání modul před přehřátím, když teplota přechodu překročí 140°C.

Více informací na https://www.n-redc.co.jp/en/products/dc-dc-switching-regulator/spec/?product=rm590

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon rm590-series-datasheet.pdf1.26 MB
Hodnocení článku: