Jste zde

Modul CM2290 THUNDERCOMM pro produkty AIoT nové generace

Codico nabízí svým zákazníkům dodávku SoM modulů CM2290 s kompaktním tvarem, neuronovým procesorem, 4G konektivitou a podporou umělé inteligence a to včetně vývojových sad a následnému supportu během vývoje až do uvedení produktu na trh.

THUNDERCOMM nedávno uvedl na trh pin-to-pin kompatibilní SoM moduly řady CM2290 (4G LTE), konkrétně C2290 (Android) & C2210 (Linux) určené výhradně pro IoT produkty s umělou inteligencí (AIoT). S kompaktním provedením, neuronovým procesorem a 4G konektivitou je modul CM2290 revolučním prvkem v oblasti IoT. Díky němu lze snížit rizika a náročnost návrhu, snížit celkové náklady a dosáhnout návratnost investic v krátkém čase.

Modul CM2290 je postaven na čtyřjádrovém platformě QUALCOMM QCM2290 a nabízí řadu vysoce hodnotných funkcí pro nízko a střední třídu řešení. S podporou pokročilých grafických funkcí a vylepšeného rozhraní kamery je ultra-kompaktní modul CM2290 LTE (51×35×2,9 mm LGA) ideální pro použití v zařízeních jako jsou kapesní terminály, tablety, překladače a další. Díky nízkým nákladům a snadné integraci je modul CM2290 perfektní platformou pro OEM výrobce, kteří chtějí rychle uvést na trh mobilní zařízení vysokéí kvality.

Kromě svého výpočetního výkonu modul CM2290 disponuje také vestavěnou 4G konektivitou. Je plně certifikován s hlavními operátory po celém světě a má odpovídající národní regulační schválení. To umožňuje vývojářům vytvářet zařízení, která mohou plně využívat potenciál LTE sítí. Modul rovněž podporuje Wi-Fi 5 (802.11ac) a Bluetooth 5.0 pro další možnosti konektivity.

Moduly CM2290 mají silnou podporu strojového vidění a umělé inteligence. Díky tomu lze vytvářet produkty, které dokážou snímat, analyzovat, rozhodovat a provádět příslušné akce téměř v reálném čase rychlostí až půl bilionu operací za sekundu (TOPS). CM2290 ve skutečnosti obsahuje Hexagon QDS6 v66, jehož NPU jednotka (Neural Processing Unit) je navržena tak, aby zrychlila úkoly umělé inteligence v závislosti na složitosti použití. Například jednodušší úlohy rozpoznávání obrazu, jako je detekce objektů, rozpoznávání obličeje nebo zpracování přirozeného jazyka jsou vhodné pro spuštění na této jednotce NPU.

Rozhraní kamery CM2290 podporuje 2x MIPI-CSI a 2 ISP (13 MP + 13 MP nebo 21 MP) při 30 snímcích za sekundu. Tyto vlastnosti jsou dostatečné pro pořízení a zpracování vysoce kvalitního videa. Výkonný procesor v kombinaci s kvalitním zpracováním videa se stávají ideální volbou pro průmyslové kapesní počítače, inteligentní kamery, řešení pro chytrou domácnost, miniaturní brány a multisenzorová edge zařízení.

Vývojová sada TurboX CM2290/C2290

Bohatá hardwarová výbava a softwarová sada SDK pomohou zákazníkům ověřit funkci a výkon modulu a rychle vytvořit prototyp.

  • Hlavní IO deska: funguje společně s různými SOM, deska obsahuje rozhraní pro připojení LCD panelu, kamerového modulu, SD karty, SIM karty a USB zařízení. Dále je k dispozici UART ladicí port, tlačítka, LED a další
  • Interposer board: funguje společně s CM2290 SOM, deska podporuje více RF anténních portů
  • Senzorová deska: deska obsahuje audio rozhraní, senzor A+G, senzor M, barometr, senzor ALS+PRO, NFC (Near Field Communication) a mnoho dalších možností připojení
  • Fotoaparát s FPC (OV13B10)
  • Anténa pro příjem signálu LTE (2x)
  • Wi-Fi anténa
  • Anténa GPS

Podrobnosti o čipu naleznete na: https://www.thundercomm.com/product/cm2290-c2290-som

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Přílohy: 
Hodnocení článku: