Jste zde

nPM1300 – power management pro nositelná zařízení a přenosnou elektroniku

Nordic Semiconductor rozšíří v polovině roku 2023 své portfolio integrovaných obvodů pro správu napájení o nPM1300, který nabídne podporu nabíjení větších baterií a čtyři regulované napájecí výstupy. Vše bude integrováno do pouzdra WL-CSP o rozměrech 3,1 x 2,4 mm WL-CSP nebo QFN o velikosti 5 x 5 mm.

Power management nPM1300 je digitálně konfigurovatelný prostřednictvím dvouvodičového rozhraní TWI kompatibilního s I2C. Pomocí tohoto rozhraní má mikrokontroler přístup k funkcím jako je vyvolání tvrdého resetu, ukazatel stavu baterie, varování ztráty napájení a obnova po neúspěšném bootování. Tyto funkce jsou obvykle implementovány v designech Bluetooth Low Energy (LE) jako samostatné komponenty, ale nPM1300 je integruje do jediného kompaktního balíčku, a to zjednodušuje celkový návrh systému.

nPM1300 je navržen pro použití s ​​bezdrátovými multiprotokolovými systémy SoC řady Nordic nRF52 a nRF53. nPM1300 obsahuje detekci portu USB, dynamickou správu napájecí cesty, monitorování napětí a teploty a režim hibernace s velmi nízkým proudem. K dispozici jsou také tři LED drivery a pět GPIO, které lze použít jako řídicí linky pro časově kritické funkce.

nPM1300 je schopen pracovat z externího zdroje napájení 4,0 až 5,5 V a může pracovat již od napětí baterie 2,4 V. Dva napájecí výstupy jsou regulovány samostatnými DC/DC buck měniči, které jsou konfigurovatelné mezi 1,0 a 3,3 V a až 200 mA maximálního proudu.

Další dva výstupy fungují jako spínače do velikosti proudu 100 mA z externího zdroje. Lze je přepnout do režimu napěťového LDO měniče a napájet tak připojenou zátěž přímo z nPM1300. Napěťový výstup LDO měniče lze nakonfigurovat mezi 1,0 a 3,3 V s maximálním výstupním proudem 50 mA.

nPM1300 je vybaven nabíječkou baterií, která schopna nabíjet jedno článkové Li-ion, Li-Pol a LiFePO4 baterie pomocí lineárního nabíjecího modulu, který podporuje nabíjecí proud až 800 mA. Koncové napětí je programovatelné od 3,5 do 4,45 V. Nabíječka baterií je vybavena automatickou tepelnou regulací s programovatelnou maximální teplotou čipu během nabíjení, a to umožňuje jednoduchý tepelný management, který lze přizpůsobit jakémukoli systémovému požadavku.

Vlastnosti nPM1300:

 • Výběr ze dvou pouzder WL-CSP (3,1 x 2,4 mm) nebo QFN (5 x 5 mm)
 • Konfigurace přes dvoudrátové rozhraní TWI, které je kompatibilní s I2C
 • Přístup k funkcím pro správu napájecího systému
 • Navrženo pro použití s ​bezdrátovými systémy SoC Nordic nRF52 a nRF53
 • Funguje z externího zdroje napájení 4,0 až 5,5 V nebo z baterie od hodnoty napětí 2,4 V
 • Nabíjí jednočlánkové Li-ion, Li-Pol a LiFePO4 baterie pomocí lineárního nabíjecího modulu, který podporuje nabíjecí proud až 800 mA
 • Disponuje automatickou tepelnou regulací s programovatelnou maximální teplotou čipu během nabíjení
 • Čtyři regulované napájecí výstupy: Dva DC/DC buck regulátory 200 mA a dva 100 mA spínače zátěže, které lze přepnout do režimu LDO měniče s výstupem až 50 mA
 • Dvoutlačítkový tvrdý reset
 • Watchdog na úrovni systému a obnova po neúspěšném spuštění
 • Inteligentní varování při ztrátě napájení
 • 5x GPIO, 3x LED driver
 • Kompatibilní s USB-C PD

 nPM1300 je nyní k dispozici pro vybrané zákazníky a pro ostatní bude dostupný ve 3. čtvrtletí 2023.

Více informací naleznete na https://www.nordicsemi.com/products/npm1300

Hodnocení článku: