Jste zde

Jeden pro všechny aneb při návrhu vysílaček sáhněte po obvodech CML

AKTUALIZOVÁNO. Jediná, cenově dostupná platforma pro návrh různých radiostanic? Nové PMR procesory si aktualizace, ale také rozšíření řeší přes tzv. Function Image. Fyzický základ se nemění.

2. červenec 2015, aktualizováno 20. října 2015: v návaznosti na dva nové typy receiverů CMX994 s koncovkou A a E, které firma CML Microcircuits představila v září tohoto roku (celý článek na HW.cz), dostávají PMR procesory CMX7241 a CMX7341 v těchto dnech další verzi firmware.
 
Poslední Function Image nese označení 7241/7341FI-1.1.3.0 - dPMR + Analogue. Volba mezi verzemi obvodů CMX994A a CMX994E zde nyní podpoří funkce související s dalšími režimy s nízkou spotřebou, resp. korekcí DC offsetu. Bude toho ale ještě více. Podrobnosti naleznete v dokumentu dole pod článkem nebo na stránkách www.cmlmicro.com.
 
---
 
Nové PMR Common Platform Processors s podporou číslicových a rovněž analogových systémů s FDMA, a také digitálních PMR / LMR s časovým dělením TDMA, označuje výrobce, společnost CML Microcircuits, jako CMX7241 a CMX7341.
 
O výslednou funkci a také provozní charakteristiky zdokonalené platformy pro návrh klasických vysílaček se i zde postará chráněná technologie FirmASIC. Ta v praxi staví na technologii jediného integrovaného obvodu s možností nahrání více typů firmwarů, tzv. Function Image (FI). S oběma novinkami z prosince minulého roku jsme čtenáře HW serveru seznámili v článku Digitální a přece stále analogové procesory CML v novém.
 
 
A jsou to právě „Function Image“, které se v oblasti vf techniky stávají klíčem k flexibilnímu řešení komunikační platformy s různými provozními režimy. Dokážeme s nimi totiž konfigurovat integrované sub-systémy konkrétního obvodu a od základu tak měnit jeho chování. S tím jdou ruku v ruce též průběžné aktualizace. Poslední rozšíření CML Microcircuits se dotýká právě zmiňovaných struktur a nese označení 7241/7341FI-1.1.2.0 - dPMR™ mode 1/2/3 + Analogue PMR. Více na domovské stránce obvodů.
 
K vybraným možnostem PMR procesorů CMX7131 / CMX7141, FDMA Digital/Analogue PMR Processors, se zase váže tato zpráva. Modernizací si v CML Microcircuits nedávno prošly také prvky CMX7164, Multi Mode Wireless Data Modem. Minulý měsíc jsme o tom psali v článku Obvod jediný, chování různé. CMX7164 zdobí nový Function Image.
 
V případě zájmu o produkty společnosti CML Microcircuits (www.cmlmicro.com), která obvody pro komunikační techniku navrhuje a vyrábí, kontaktujte distributora, firmu MACRO WEIL (http://www.macroweil.cz/). Ta Vám k široké řadě součástek, modulů a také řešení z oblasti bezdrátové komunikace dále nabídne odborné poradenství.
 
 
PřílohaVelikost
PDF icon 7341fi-1.1.3.0releasenotes.pdf105.21 KB
Hodnocení článku: