Jste zde

ROHM Design Calculation Tool pro výpočet externích komponent

Integrované obvody (DC/DC, AC/DC) potřebují ke své činnosti externí součástky. Správnou funkci celého obvodu ovlivňují právě hodnoty externích součástek. Proto ROHM přichází s výpočetními listy, které usnadní vývojáři práci.

Pro návrh obvodu s integrovaným AC/DC převodníkem nabízí ROHM výpočetní nástroj pro určení hodnoty externích cívek, transformátorů a dalších periferních komponent pro typ zapojení flyback a buck. Všechny integrované obvody spolu s potřebnými součástkami jako jsou například schottkyho ​​diody, diody s rychlou obnovou, kondenzátory, transformátory a další jsou uloženy v databázi, která umožňuje třídění a jejich rychlý výběr.

Pro obvody s DC/DC převodníkem výpočetní nástroj automaticky vypočítá teoretické rovnice pro návrh periferních obvodů uvedené v datovém listu (ve formátu Excel). Nástroj určí, zda návrh není mimo rozsah, a dokonce vytvoří seznam požadovaných součástek. Správnost vypočtených hodnot součástek lze ověřit ve speciálním nástroji ROHM Soution Simulator, kde vývojář uvidí všechny důležité průběhy v obvodu. K dispozici jsou také SPICE modely pro hlubší analýzu.

Více informací naleznete na: https://www.rohm.com/search/application-notes/-/application-notes/search?DocType=Calculation%20Tools

Hodnocení článku: