Jste zde

Součástky osaď na desku, doprav elektřinu a poháněj auto. AMPER doprovodí zajímavé akce

Vybrali jsme pro vás čtyři body z doprovodného programu veletrhu AMPER 2015. Registrujte se a vstupte zdarma. Na semináře i mezi stánky.
Hned na první den veletrhu, tj. úterý 24. března 2015, je připravena konference Perspektivy e-mobility VI (9:30 – 14:00, výstaviště Brno, sál P4). Zájemce seznámí se směry a trendy vývoje vozidel s elektrickým pohonem v návaznosti na existující standardizaci a legislativu, technologie, materiály a nové poznatky z provozu při současném stavu infrastruktury. Téma elektromobility zasadí do širších souvislostí elektroenergetiky a elektrická vozidla začlení do tzv. chytrých sítí, Smart Grids. Konferenci pořádá nakladatelství FCC PUBLIC ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu a Českou technologickou platformou Smart Grid.
 
Místa, na která elektronika dosud „nevkročila“, se hledají obtížně. Na připravovaném veletrhu AMPER 2015 budou mít čestné místo nejen součástky, ale rovněž i jejich aplikace
 

AMPER 2015: od úterý do pátku

 
  • 23. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, AMPER 2015, se bude konat ve dnech 24 – 27. března. Aktuální informace sledujte na stránkách HW serveru nebo na www.amper.cz
Elektronické součástky a aplikace, tak přesně v tomto duchu se ponese středeční seminář časopisu DPS Elektronika od A do Z (25. března, 9:00 – 13:00, pavilon P, sál P4c,d, 2. patro). Cílem každoročního odborného setkání je totiž seznámit se zajímavými novinkami z oboru elektronických součástek. Akce je zaměřena především na potřeby vývojových pracovníků a tak se kromě základních vlastností probírají též praktické možnosti uplatnění. V záběru máme zejména součástky pro analogovou a digitální techniku, bezdrátovou komunikaci, ale i další typy.
 
Přednášet se bude na téma IMAPS a pokrokové technologie v mikroelektronických montážích, RF a mikrovlnné komponenty Analog Devices & Hittite, Bluetooth® SMART beacons a bezdrátová komunikace s obvody EM Microelectronic, bezdrátová řešení firmy Atmel, embedded moduly v elektronických aplikacích či moderní produkty pro vývoj a realizaci elektronických aplikací.
 
Ve stejný den se však návštěvníci veletrhu AMPER 2015 budou rozhodovat i mezi dalším pokračováním seriálu konferencí Energie pro budoucnost, tentokrát s číslovkou XIV a podtitulem Transport a management energií (25. března, 9:30 – 14:00, sál P4).
 
Program ukáže, co to vlastně znamená dopravit elektřinu z místa výroby do místa spotřeby, a to včetně zabezpečení spolehlivosti dodávek elektřiny při zachování dostatečné kvality. Téma je rozebíráno v evropském kontextu, zejména při uvažování vlivu obnovitelných zdrojů energie na přenosovou soustavu. Podstatná část konference se dále zabývá distribucí a managementem energií a péčí o kvalitu elektřiny. Dominantními tématy jsou měření a monitorování energetických toků a účinná výměna informací v rámci konceptů Smart Grid a Smart Metering. Konferenci pořádá nakladatelství FCC PUBLIC ve spolupráci s Českomoravskou elektrotechnickou asociací a Českou technologickou platformou Smart Grid.
 
Ve čtvrtek se pak zájemci mohou těšit na tradiční seminář DPS a vše kolem nich (26. března, 9:00 – 13:00, pavilon P, sál P4, 2. patro). Cíl je prostý, informovat techniky a inženýry z oblasti vývoje a výroby elektroniky o nových trendech a možnostech souvisejících právě s deskami plošných spojů. A témata jednotlivých přednášek? Návrh DPS s číslicovými součástkami, proč je důležité umývat DPS, novinky DCT v oblasti mytí a validace procesu, DPS ako univerzálna vf súčiastka, MULTISIM a návrh elektronických obvodů, možnosti teplotných analýz navrhovaných DPS v softvérovom prostredí Hyperlynx Thermal nebo výstupy z návrhu DPS pro potřebu výroby.
 
 
Hodnocení článku: 

Komentáře