Jste zde

Avnet rozdá 20 tisíc kitů Azure Sphere

Kampaň pro členy komunit Hacksters.io a element 14 se zaměří na bezpečnost IoT zařízení. Tu považuje za velkou výzvu 8 z 10 vývojářů.

Dvacet tisíc volně dostupných kitů připravil Avnet pro projekt, který si klade za cíl zlepšit přístup vývojářů k otázkám bezpečnosti IoT zařízení. Spolu s Avnetem se do projektu zapojil i Microsoft s ekosystémem Azure Sphere.

 Avnet Azure Sphere MT3620 Starter Kit představuje nejrychlejší a nejjednodušší cestu, jak vybavit koncová zařízení funkcionalitou i bezpečností na vysoké úrovni. Architektuře ekosystému je podřízena celá konfigurace kitu, od OS Azure Sphere až po MCU Mediatek MT3620 s bezpečnostními rutinami Azure Sphere Security. Kit tak řeší hardware, software i cloudovou konektivitu a samozřejmě kritické body bezpečnosti.

Kit je postaven na SoC MediaTek MT3620, který integruje bezpečnostní prvky, navržené Microsoftem, Wifi a další periferie, včetně RTC, Flash a RAM pamětí, tři sériové porty UART, I2C nebo SPI a až 27 konfigurovatelných I/O. Výpočetná jádro SoC tvoří procesor ARM Cortex A7 spolu s e dvěma MCU Cortex M4F. Na desku kitu se vešly ještě konektory I2C, konektor pro grafický displej OLED 128x64, 3D akcelerometr, 3D Gyro, nebo senzory teploty a osvětlení.

Ke kitům jsou připraveny bohaté zdroje, včetně dokumentace, webinářů, kurzů a soutěží. V tuto chvíli víme nejméně o dvou. Sensing the World se věnuje primárně aplikačním možnostem Azure Sphere, Secure Everything Challenge se zaměřuje na vývoj co nejbezpečnějšího hardware pro platformu.

Více k soutěžím na webu Avnet: Secure Everything. Kity, informace i zadání jsou tentokrát k dipozici v obou komunitách  Hackster.io a element14

Hodnocení článku: