Jste zde

Designový nástroj DK IoT Studio od Digi-Key

Studio DK IoT je integrované vývojové prostředí, jehož cílem je poskytnout vývojářům a poskytovatelům jednoduchou cestu k vytváření IoT aplikace. DK IoT Studio umožňuje přejít z nápadu na prototyp v několika minutách bez psaní kódu.

Vývojové prostředí DK IoT Studio byl vyvinut ve spolupráci s Atmosphere IoT. Má intuitivní uživatelské rozhraní s funkcí drag and drop.

Vytváření celého systému se stává hrou. Stačí přetahovat prvky z knihovny do návrhového panelu a DK IoT Studio generuje přímo embeded kód do procesoru, kód pro vytvoření mobilní aplikace či kód pro webové rozhraní. Tak jednoduše lze sestavit systém, který pomocí senzorů měří data a přenáší je do mobilní aplikace či cloudu.

Počáteční vydání Studia DK IoT obsahuje knihovnu Espressif's ESP32 a NXP's Rapid IoT Kit. Další platformy budou přidávány každého čtvrt roku. ESP32 je nízkonákladový a nízkopříkonový mikrokontrolér s integrovaným Wi-Fi a Bluetooth. O jeho vlastnostech jsme psali v článku „ Spolehlivé WiFi moduly a kity s ESP32“ a „IoT moduly ESP Espressif: revoluce pod hranicí 4USD

 Sada Rapid IoT je komplexní, bezpečná,a výkonově optimalizované řešení konečných uzlů IoT s několika integrovanými senzory včetně gyroskopu, akcelerometru, magnetometru, barometru, teploty, kvality vzduchu a okolního světla. Všechny jsou baleny v hezkém modrém a šedém boxu s kapacitní dotykovou obrazovkou. Podrobnosti naleznete v článku „LPCXpresso- recept NXP na ARM Cortex M a nízkou spotřebu“.

                                   

Mezi další výhody tohoto nástroje patří:

  • Schopnost vytvářet a importovat / exportovat návrhy pro sdílené / zákaznické projekty
  • Využití služby Amazon Web Services (AWS)
  • Integrace dat do aplikace třetích stran, datového uložiště nebo cloudu
  • Přejít z nápadu na prototyp v minutách bez psaní kódu
  • Používejte službu DK IoT Studio jako centrální konzolu pro sledování a správu zařízení, dat a uživatelů

 

Cílem designového nástroje DK IoT Studio je nabídnout bezproblémovou cestu k vytvoření aplikací IoT. Rychlá a jednoduchá cesta od myšlenky k realizaci, jelikož nástroj je spárován s inventářem Digi-Key, který má největší výběr elektronických komponentů na světě.

Pro více informací se podívejte na blog o DK IoT Studio nebo navštivte stránku IoT Studio na webové stránce Digi-Key.

 

Hodnocení článku: