Jste zde

Infineon AIROC IFW56810 Wi-Fi Cloud Connectivity Manager

Transformace stávajících produktů na produkty IoT bez složitého programování je díky IFW56810 jednoduchou záležitostí. Pro bezpečnost celého systému je nutné mít kvalitní a zabezpečenou správu všech cloudových připojení, abychom neponechali volný vstup nezvaným hostům.

AIROC IFW56810 je modul cloudového připojení od společnosti Infineon, který poskytuje jednoduchý, bezpečný subsystém Wi-Fi sítě pro připojení k AWS IoT cloudu bez nutnosti rozsáhlého vývoje, testování nebo údržby firmware. Modul disponuje připojením WiFi 4 s rychlostí přenosu dat PHY 96 Mb/s.

Jeho rozměry jsou 36 mm x 18 mm x 12,8 mm a je dodáván s integrovanou anténou na PCB. Jedna z hlavních výhod AIROC IFW56810 je před-programovaný firmware s nativními bezpečnostními funkcemi, které umožňují bezstarostné nasazení modulů ihned po vybalení.

Mezi vestavěné bezpečnostní mechanismy patří:

  • WPA3, WPA/WPA2
  • TLS 1.3
  • Certifikace Arm Platform Security Architecture (PSA) úrovně 2
  • Funguje pouze s firmwarem podepsaným Infineonem
  • CIRRENT Cloud ID a jedinečné ID zařízení pro bezpečné aktualizace

Integrované řešení Wi-Fi umožňuje, aby byl celý síťový stack, ať už jde o nativní stack TLS 1.3 nebo TCP/IP, DNS, HTTP nebo MQTT, vyňat z hostitelského MCU a ten se mohl věnovat jiným úkolům. Z hostitelského MCU se stane místo, kde bude uchována konfigurace modulu a kde budou uloženy citlivé klíče a data. Flash paměť se používá k ukládání obrazů firmware pro bezpečné bezdrátové aktualizace.

Klíčovým prvkem AIROC IFW56810 je jAIROC Cloud Connectivity Manager (CCM), balík síťových, cloudových a bezpečnostních zdrojů, díky nimž je vývoj a nasazení robustních IoT zařízení hračkou – i pro začátečníky.

AIROC CCM umožňuje používat jednoduché konfigurační příkazy, jako je „connect“ a „send“, k navázání připojení a zahájení streamování dat do cloudové instance AWS během několika hodin, a to díky integrované podpoře pro AWS IoT ExpressLink.

AIROC CCM zároveň podporuje CIRRENT Cloud ID, aby bylo zajištěno, že každé zařízení bude mít jedinečnou identitu uloženou v zabezpečeném hardwarovém prvku a přiřazenou vlastníkovi/společnosti. Toho využívá aktualizace OTA přes zabezpečenou Wi-Fi, a díky tomu lze rychle přejít od prototypu k úplnému nasazení.

Tyto výhody se vztahují i ​​na výrobce OEM, kteří nyní mohou snadno transformovat stávající produkty na produkty IoT, aniž by se museli zabývat složitým programováním. Vývojová sada obsahuje modul CCM s integrovanou PCB anténou, převodník FTDI USB-to-serial bridge s  16pinovou hlavičkou a integrovaný Infineon ModusToolbox, díky kterému lze vytvářet Android, Linux nebo RTOS aplikace. Sada obsahuje také kabel USB Type-A až Type-C pro připojení k počítači.

Podrobný postup jak začít s modulem Wi-Fi Cloud Connectivity Manager AIROC IFW56810 naleznete v dokumentu „Getting_Started_with_AIROC_IFW56810_Single-band_Wi-Fi_4_Cloud_Connectivity_Manager“. V dokumentu naleznete jak nastavit COM porty a sériový terminál hostitelského počítače pro vývoj přes USB. Protože je IFW56810 navržen pro připojení k serverům AWS, můžete také přejít na stránku Nastavení účtu AWS.

Další informace naleznete na:

  •  
Hodnocení článku: