Jste zde

Kovový kryt RJ45 s krytím IP69K a systémem zamykání Push-Pull

Kryty Y-Con pro konektory RJ45 od YAMAICHI Electronics jsou určeny pro průmyslové prostředí. Kryty jsou flexibilní, modulární a splňují požadavky IP20, IP67, IP68 a IP69K. To znamená, že odolají i čistění parními tryskami.

V rámci produktové řady Y-Con byl oblíbený a léty odzkoušený kryt Cover-40 nahrazen novým kovovým krytem Y-Con Cover-40 PP s push-pull zamykáním. Nový kryt má vylepšenou mechaniku, a díky ní dochází při sestavování spoje k uzamknutí. Při rozebírání spoje je pro uvolnění zámku použít šroubovák.

Kryt Cover-40 PP vyhovuje stupni ochrany IP67/ IP68/ IP69K a proto je vhodný do nejnáročnějšího průmyslového prostředí. IP69K znamená odolnost vůči stříkání vysokoteplotní vodní tryskou například při čistění parními tryskami a kryt zcela chrní před vniknutím prachových částic. Kryt se vyznačuje vysokou robustností, teplotní odolností a životností, a díky uzamykatelnému mechanismu je z velké části chráněn i proti vibracím. Spolehlivý přenos dat je tak spolehlivě zaručen. Kryt Cover-40 PP je zpětně kompatibilní s dosud používanými komponenty.

Kovový kryt lze nainstalovat obvyklým jednoduchým způsobem montáže pomocí kabelových zástrček a kabelů Y-Con. Díky vylepšení mechanických částí se některé díly mohly vynechat, aniž by to mělo vliv na výslednou odolnost, a tím se snížila složitost a chybovost při montáži. Cover-40 PP nabízí zvětšenou těsnící plochu a vylepšenou ochranu proti EMI a umožňuje použití průměrů kabelů od 6,1 do 7,1 mm.

Y-Con RJ45 je jediný konektorový systém pro průmyslový Ethernet, Profinet a průmyslové sběrnice, který volitelně obsahuje další dva plně integrované kontakty pro napájení na základě specifikace RJ45. Těmito kontakty lze spolehlivě přenášet proud až do velikosti 3,1 A.

Vlastnosti:

 • Snadná manipulace díky novému zamykacímu mechanismu push-pull
 • Výsledné spojení je odolné vůči vibracím
 • Méně jednotlivých dílů umožňuje rychlou a snadnou montáž
 • Zámek lze uvolnit pomocí šroubováku
 • Robustní kovové pouzdro vyrobené ze zinkového tlakového odlitku s vysokou mechanickou stabilitou
 • Zajišťovací háčky jsou z nerezové oceli
 • Stupeň krytí IP67/68/69K
 • Dva volitelné přídavné napájecí kontakty s přenosem proudu až 3,1A
 • Zvýšená ochrana proti EMI
 • K dispozici jsou adaptérové ​​kabely s M12 (Y-Circ M) nebo kovové push-pull konektory (Y-Circ P)
 • Provozní teplota -40 až +120°C

Stránky výrobce: https://www.yamaichi.de/connector-solutions/rj45-industrial-connectors-y-con/y-con-ip67-68-69k/rj45-y-con-ip676869k-cover-metal-emi

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com): Jakub.Novak@codico.com, mobil: +420 727 985 514. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy. 

Přílohy: 
Hodnocení článku: