Jste zde

Cívky Panasonic: odolné „závity“ průmyslových kvalit

Volbou indukčností Panasonic chybu rozhodně neuděláte. Co je dobré pro „Automotive“, překvapí svými vlastnostmi napříč celým oborem.
Po našem nedávném zastavení u rezistorů a elektromechanických prvků (mikrospínače, enkodéry, …) se konečně dostáváme ke slibovaným indukčnostem. Všechny součástky Panasonic pak od nového roku dostanete u distributora, společnosti Codico.
 
 
V nabídce japonského výrobce tvoří indukčnosti opět velmi početnou skupinu. Může to sice vypadat jen jako „pár závitů“, ale opak bude pravdou. Základní elektronické prvky zde vybíráme ve dvou výchozích řadách, jako signálové indukčnosti (SMD, chip) a výkonové cívky (pro povrchovou montáž a rovněž do vrtaných otvorů na DPS).
 
Mezi Power indukčnostmi v provedení SMD, které Panasonic dále rozděluje na vícevrstvé typy, speciální modely pro zvyšující měniče napětí, spotřební verze nebo oblast Automotive, nechává výrobce právem vyniknout právě monolitické struktury MC (Metal Composite) vyvinuté s ohledem na potřeby automobilového průmyslu.
 
 
Smyslem je nabídnout vývojáři maximálně spolehlivé prvky, které dále zaujmou odolností vůči vysokým teplotám (+150 °C / 2 000 hod.) nebo též vibracím (5 Hz - 2 kHz / 30 G), zvýšenou proudovou zatížitelností (45 A) a v neposlední řadě i svými rozměry (již od 5x5 mm). Výkonové cívky bez omezení saturačním proudem, které by netrpěly mechanickými defekty - prasklinami jádra.
 
S konkrétní nabídkou se opět blíže seznámíte v přehledovém dokumentu dole pod článkem. Pro stále nerozhodnuté zde vynikne i další z předností: design, kompatibilní s modely Vishay (vývody, výška).
 
 
S indukčností jako takovou jdou ruku v ruce též EMC prvky. Japonský výrobce je dělí na skupinu miniaturních Common mode Noise filtrů pro potlačení souhlasného rušení v systémech s rozdílovými signály (HDMI, LAN, USB, LVDS, ...) a EMI filtry, které pak staví na klasickém T - článku se třemi vývody, složeném ze dvou cívek společně s kapacitou (3218, až 6 A).
 
 
V případě zájmu o produkty Panasonic kontaktujte distributora, společnost CODICO GmbH (www.codico.com, e-mail: ludvik.hamersky@codico.com). Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy a to včetně požadavků na vzorky, nabídky či konzultaci (ne)typických řešení.
 
 
PřílohaVelikost
PDF icon inductor_overview.pdf3.25 MB
Hodnocení článku: