Jste zde

Nejmenší kondenzátor na světě High-Q 100V MLCC pro spotřební elektroniku i průmyslová zařízení

Murata rozšířil svou řadu MLCC kondenzátorů GJM022 o high-Q kondenzátor s jmenovitým napětím 100 V, jehož rozměry jsou pouhých 0,4 x 0,2 mm.

Vysokorychlostní komunikace 5G potřebuje ke své činnosti výkonové zesilovače, které se neobejdou bez kvalitních kondenzátorů. Proto Murata vyvinula řadu kondenzátorů GJM022 a využila vysoce přesnou technologii laminování k vytvoření miniaturního kondenzátoru, který vykazuje výjimečný výkon s vysokým Q a nízkými ztrátami.

Kondenzátory se vyznačují vysokou stabilitou i při vysokých teplotách a to usnadňuje rozmístění součástek na desce. Kondenzátory lze umístit i v těsné blízkosti součástek vyzařujících teplo jako jsou výkonové polovodiče, aniž by došlo ke snížení dlouhodobé spolehlivosti.

Řada kondenzátorů GJM022 je ideální volbou pro širokou škálu aplikací jako je impedanční přizpůsobení nebo obvody v RF modulech v základnových stanicích, kde vysoká hodnota Q a nízký ekvivalentní sériový odpor (ESR) přisívá ke zlepšení účinnosti výkonového zesilovače a snížení spotřeby energie. Již nyní jsou k dispozici vzorky a na začátku března 2024 dojde k masivní výrobě. Vysoká hodnota Q a nízká hodnota ESR byla dosažena použitím keramického materiálu jako dielektrika, který umožňuje extrémně nízké ztráty při vysoké frekvenci.

Více informací naleznete na https://www.murata.com/en-us/products/GJM022/100V

Hodnocení článku: