Jste zde

THB foliové kondenzátory pro výkonové průmyslové a automobilové aplikace

Vysoce spolehlivé foliové kondenzátory od AISHI jsou vhodné pro výkonové průmyslové a automobilové aplikace. Tyto kondenzátory jsou rozděleny do šesti řad dle typu použití a velikosti jmenovitého napětí.

 

Vysoká spolehlivost kondenzátorů THB je ověřena speciálními testy. Zkratka THB znamená „Temperature Humidity Bias“ Zkouška THB je standardem pro zrychlené zátěžové testování s ohledem na korozi a další degradační mechanismy řízené vlhkostí. Obvykle se používají 1000 hodinové testy při 85 °C a 85 % relativní vlhkosti (85/85). U THB kondenzátorů od AISHI se tento test provádí po dobu 2000 hodin. 

Zkratka THB je původně známá u X2 kondenzátorů, které vykazují stabilní kapacitu po delší dobu životnosti. A to zejména ve výkonových aplikacích jako jsou napájecí zdroje. Standardní kondenzátory X2 jsou navrženy pro rychlou regeneraci a bezpečnost díky vysokému podílu zinku. Vyšší relativní vlhkost způsobuje rychlou ztrátu kapacity, a proto jsou kondenzátory THB speciálně upraveny a jejich výrobní proces je odlišný. Stejnosměrné kondenzátory jsou také náchylné ke ztrátám kapacity a zvýšenému ztrátovému výkonu. Proto se technologie THB stále více používá u jiných typů fóliových kondenzátorů, jako jsou stejnosměrné nebo pulzní kondenzátory. Cílem je nabídnout vysoce spolehlivé produkty pro drsné prostředí. Vysoká stabilita kapacity zaručuje dlouhodobý spolehlivý provoz ve výkonových aplikacích jako jsou například solární invertory, UPS nebo DC nabíjecí stanice.

K dispozici jsou následující řady THB kondenzátorů:

  • Řada FDQ – metalizovaný polypropylenový DC-Link kondenzátor (450VDC ~ 1200VDC)
  • Série FAQ – Metalizovaný polypropylen AC- Filtrační kondenzátor (180VAC ~ 760VAC)
  • Řada FXQ – metalizovaný polypropylenový kondenzátor X2 (305VAC/350VAC)
  • Řada FYQ – metalizovaný polypropylenový kondenzátor Y2 (300 VVAC)
  • Řada FXJ – metalizovaný polypropylenový kondenzátor X1 (350VAC/480VAC/530VAC)
  • Řada FSQ – Dvojitý metalizovaný polypropylenový pulzní kondenzátor (630VDC ~ 2000VDC)

AISHI vylepšil výrobní proces, strukturu kondenzátorů a používá kvalitnější materiály. Výsledkem je dvojnásobná životnost ve srovnání s běžnými produkty THB třídy IIIB. Navíc výše zmíněné řady kondenzátorů splňují kvalifikaci AEC-Q200 pro automobilové aplikace.

Stránky produktu: https://www.aishi.com/#metallized-polypropylene-film

Pro více informací kontaktujte distributora: Jakub.Novak@codico.com, mobil: +420 727 985 514. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy. 

Hodnocení článku: