Jste zde

Řada konektorů Hirose BH12 pro připojení signálních i napájecích vodičů s přenosem až 20 A

Řada Hirose BH12 nabízí malý, voděodolný, kulatý hybridní konektor pro signální i napájecí vodiče. Konektor je vybaven robustním uzamykacím mechanismem, který odolá i silným vibracím. Napájecí kontakty jsou schopny přenést proud o velikosti až 20A.

V posledních letech se trh s elektricky poháněnými jednotkami rychle rozrostl a proto byla vyvinuta řada konektorů BH12. Nejedná se jen o elektrovozidla, ale elektrifikace zasáhla širokou oblast zařízení. Například elektrokola, elektrické invalidní vozíky, elektrické kočárky, drony, LED osvětlení či jakékoli jiné zařízení s nabíjecím a napájecím připojením. Příklad připojení baterie elektrokola je znázorněn na obrázku.

Zásuvka v řadě BH12 je vždy 4 pólová. To znamená dva póly pro signální cestu a dva póly pro napájecí cestu. Zástrčka má dvě varianty, se třemi póly  (1 signál, 2 napájení) nebo čtyřmi póly (2 signál, 2 napájení). Velikosti kabelů, které konektory BH12 podporují jsou následující. Pro napájecí kontakt lze připojit kabel o velikosti 14-16 AWG (vnější průměr ⌀2,6-3,0 mm). Pro signální kontakt lze připojit kabely o velikosti 22-24 AWG (vnější průměr ⌀1,4-1,6 mm)

Vlastnosti konektoru BH12:

  • Jmenovitý proud napájecího kontaktu: 20A
  • Jmenovitý proud signálního kontaktu: 1A
  • Jmenovité napětí napájecího kontaktu: 30V AC, 42V DC
  • Jmenovité napětí signálního kontaktu: 30V AC, 42V DC
  • Provozní teplota -40 až +105 ℃
  • Kontaktní odpor napájecího kontaktu: 10mΩ Max.
  • Kontaktní odpor signálního kontaktu: 15mΩ Max.
  • Odolnost vůči napětí 600 V AC po dobu 2 min.
  • Izolační odpor 1000MΩ Max. (500 V DC)
  • Voděodolný IPX6, IPX7

Napájecí kontakt zásuvky je navržen tak, aby byl připojen ke kabelu v pravém úhlu. Tím umožnilo snížit tloušťku připojené pohonné jednotky, jelikož se zkrátila vyčnívající část kabelu, která byla často větších rozměru a navíc měla větší poloměr ohybu pro silové kontakty.
 

Dvě možnosti montáže:  

Doporučená tloušťka panelu je 6-7,5 mm. První možností je umístění zásuvky jen na přední část na panelu. Tato varianta se využívá tam, kde je prostor uvnitř panelu omezený.

Druhou možností je připevnění zásuvky ze zadní strany panelu. Aretující matice je umístěna zevnitř zařízení, takže neexistuje riziko demontáže zvenčí.

Zámek pro pevné spojení

Robustní obousměrný zámek nosné konstrukce zabraňuje zamotání kabelu, deformaci a poškození zámku během montáže a provozu. Tento zámek zaručuje vysokou odolnost proti vibracím.

Zapojení konektorů se dokončí jednoduchým přímým zatlačením do sebe. Pro rozpojení konektorů je nutno táhnout směrem ven a zároveň stlačit pružinu zámku, aby došlo k uvolnění aretace.

Rozměry:

 

Stránky produktu: https://www.hirose.com/en/product/pr/BH12/

Stránky distributora: https://www.codico.com/en/current/news/hiroses-bh12-series

 

Pro více informací kontaktujte distributora: Jakub.Novak@codico.com, mobil: +420 727 985 514. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy. 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon bh12_catalog_en_bh12_cat.pdf431.79 KB
Hodnocení článku: