IoT a drátové připojení se vzájemně nevylučují. Pokud však již musíme nejrůznější „krabičky“ spojovat napříč celým světem, bude jim to bez vodičů podle všeho slušet víc. A taky to třeba jinak ani nepůjde. Tak třeba takový pes může sice trávit až 90 % času v klidu na jednom místě, ale připojovat jej přesto budeme povětšinou jen vodítkem, zpravidla „nakrátko“ (krátká rozvaha na toto téma na blogu TI: The Internet of Pets, zde konkrétně dual-mode BT/BLE s CC2564 a snižující měnič TPS62400 s účinností přes 90 % při odběru převyšujícím 1 mA).
Jak si ostatně novinkami z oblasti RF (http://www.hw.cz/rf) na HW serveru pravidelně demonstrujeme, k úspěšnému – a taky rychlému – návrhu dnes již hlubší znalosti z vf techniky zase tolik nepotřebujeme. Vybrat pro svá zařízení to nejlepší řešení ale vyžaduje určitý čas. A do úplného začátku třeba i dva jednoduché grafy znázorněné výše, kterými zohledníme max. propustnost dat a také velikost baterie, kterou půjde ještě obhájit. Není se čemu divit, bude často tvořit většinu objemu zařízení. Ale půjde to i bez ní...
Další inspiraci načerpáme v novém dokumentu Wireless Connectivity Guide (4Q 2014), který si lze stáhnout dole pod článkem. Členění má logické: Mesh & IP Networks (Wi-Fi®/IEEE 802.11, ZigBee®/IEEE 802.15.4, 6LoWPAN), Personal Area Networks (Bluetooth® technology, Bluetooth® Low Energy, ANT™, ZigBee® RF4CE, PurePath™ Wireless Audio), Positioning (GPS), Proprietary RF (Sub-1 GHz, 2.4 GHz), RFID/NFC nebo též Embedded Processors for Wireless Connectivity.
Zájemci pak dále pokračují třeba na výchozí stránku www.ti.com/wirelessconnectivity a na HW.cz si přečtou též SimpleLink Wi-Fi: na síti kdekoli, kdokoli i cokoli.
Zdroj: Texas Instruments (www.ti.com)