Jste zde

Renesas Cloud Kit: bezpečně a rychle do AWS

Společnost Renesas Electronics Corp nabízí cloudovou sadu RX65N, která zjednodušuje připojení koncových zařízení IoT k Amazon Web Services (AWS). Sada obsahuje vestavěný Wi-Fi modul a mikrokontrolér RX65N s Amazon FreeRTOS. Tato kombinace dokáže data ze senzorů okolního prostředí jednoduše a bezpečně přenést do cloudu AWS.

Součástí sady RS65N je mikrokontrolér R5F565NEDDFP, který má integrovánu bezpečnostní funkci Trusted Secure IP (TSIP) jako součást vestavěného hardwarového modulu. Ovladač TSIP používá správu šifrovacích klíčů s hardwarovými akcelerátory, včetně AES, 3DES, SHA, RSA,a TRNG a chráněnou oblast Flash paměti pro „bootovací “ kód, který usnadnění snadné spuštění zařízení u zákazníka. Mikrokontrolér disponuje duální oblastí v paměti Flash pro zabezpečené vzdálené aktualizace firmwaru (OTA).

Cloudová sada se může použít během vývoje k ověření všech vlastností a funkcí mikrokontroléru, ale také přímo jako prototyp bezpečného koncového zařízení se senzory.

Během vývoje lze použít integrované vývojové prostředí e2 Studio Renesas (IDE) k tvorbě IoT aplikace a konfigurace FreeRTOS od Amazonu, který obsahuje potřebné ovladače, síťové knihovny a knihovny pro komunikaci připojených komponent. K urychlení vývoje existuje hardware a ukázkový software, který lze použít jako referenční stavební bloky. Pomocí prohlížeče mohou uživatelé vidět data senzorů v cloudového dashboardu.

Mezi klíčové vlastnosti cloudové sady RX65N patří:

  • RX65N R5F565NEDDFP 32bitový, 120 MHz mikrokontrolér s Flash pamětí 2 MB a 640 KB SRAM
  • Modul Pmod s komunikací Wi-Fi Silex SX-ULPGN
  • Volitelná cloudová deska se dvěma USB porty pro sériovou komunikaci a ladění a třemi senzory pro vzorkování a odesílání měřených dat do cloudu
  • Renesas ISL29035 digitální světelný senzor pro měření okolního i infračerveného světla
  • Bosch BMI160 MEMS senzor pro gyroskopické měření a měření zrychlení ve třech osách
  • Bosch BME680 MEMS senzor pro měření plynu, teploty, vlhkosti a tlaku
  • Renesas e2 studio

Odkazy

 

Přílohy: 
Hodnocení článku: