Jste zde

Souriau: Napájení a přenos signálu v jednom konektoru

16 A a 277 V: To jsou hodnoty maximálního proudu a napětí, kterými disponují UTL konektory s odolností IP68 / 69K. Jedná se o inovativní a kompaktní řešení pro přenos energie a signálu v jednom konektoru. To je typické řešení pro sběrnice RS485, DMX a DALI, používané v průmyslové automatizaci.

Materiál, ze kterého jsou konektory vyrobeny, je určen pro venkovní použití klasifikovaný jako „F1“, který chrání konektory před extrémními klimatickými podmínkami a UV paprsky. Konektory se snadno používají a implementují pomocí push-and-press způsobu zapojení. Nerezový spojovací systém s palcovou západkou jde snadno „zacvaknout“ pouze jedním prstem. Slyšitelné „cvaknutí“ umožňuje snadnou a bezpečnou instalaci i poslepu.

Řada UTL byla navržena a kvalifikována podle norem UL a IEC a splňuje test hořlavosti 5VA, test rozžhaveným drátem a test přerušení špičkového proudu. Konstrukce odpovídá odolnosti IP68 / 69K, to znamená, že konektory zůstávají utěsněné, i když jsou používány nepřetržitě pod vodou nebo čištěny vysokotlakým proudem vody.

Vlastnosti:

  • Vodotěsné: IP68 / 69K - Ideální pro venkovní a vnitřní aplikace, které vyžadují nepřetržité ponoření do vody, rutinní tlakové mytí a ochranu před prachem
  • Splňuje normy UL / IEC: Certifikace dle UL: E169916 a VDE: 4282400
  • Provozní teplota: -40 °C až + 105 ° C
  • Úspora nákladů: Napájecí a signálové cesty v jednom konektoru sníží složitost systému a náklady na instalaci.
  • Odolné vůči UV záření: Bez degradace a dlouhá životnost ve venkovním prostředí. Žádné mechanické poškození nebo změna barvy v důsledku světelné expozice(materiál F1 na UL 746C)
  • Rychlé rozpojení: Unikátní tvar „klíčové dírky“ konektoru umožňuje uživatelům provést spojení a rozpojení i poslepu díky zvukového kliknutí potvrzujícího spojení. Konstrukce se západkou zkracuje čas instalace a spojení se stává robustním.

Konektory UTL jsou součástí rodiny Trim Trio

Řada UTL patří do známé rodiny Trim Trio, která se vyznačuje kvalitními kontakty. K dispozici jsou plastové i kovové pláště, bajonetové i typu push-pull, pravoúhlá i kruhová pouzdra. Konektory UTS (plný plast, vodotěsný konektor IP68), konektory UTG (kovový / plastový konektor pro náročné použití) a konektory UTO (kovový konektor IP68 pro intenzivní použití) jsou vzájemně zaměnitelné a vzájemně propojitelné.

To poskytuje flexibilitu při přechodu z jedné řady na jinou řadu konektorů za účelem splnění nových požadavků dané aplikace. To vše bez významného dopadu na konstrukci zařízení nebo změnu konfigurace výrobní linky. Aktualizace produktu se stává díky konektorům SOURIAU snazší, rychlejší a bez dodatečných nákladů.

Více informací o sérii konektorů UTL naleznete na: https://www.souriau.com/en-en/products/connectors/circular-connectors/utl-series-uliec-power-control-supply

Bez ohledu na to, která řada konektorů se pro vaši aplikaci nejlépe hodí, Codico nabízí montované kabelové sestavy na klíč, které zajistí rychlou, spolehlivou a bezpečnou instalaci, zejména v drsných prostředích.

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon catalog_utl_series_europe_version.pdf13.82 MB
Hodnocení článku: