Jste zde

STM32G0 - 32bitový mikrokontrolér s 8 piny

STMicroelectronics přináší řadu 32bitových mikrokontrolérů, které vynikají vysokým výkonem, jsou flexibilní a energeticky nenáročné. Nyní jsou k dispozici v malém pouzdru, které má jen osm pinů.

Nové mikrokontroléry řady STM32G0 jsou založeny na jádru Arm Cortex M0, pracující na frekvenci 64MHz. Poskytují výkon 59 DMIPS a k dispozici je 8 kB bitů RAM a 32 kB Flash paměti, které jsou přímo na čipu. Pro komunikaci s okolím slouží vysokorychlostní sběrnice SPI a ADC převodník, který zvládne rychlost 2,5 Msps. Pro měření rychlých dějů slouží časovač s vysokým rozlišením. Důležitou vlastností je stabilita interního oscilátoru, která se pohybuje v rozmezí ± 1% v širokém rozsahu teplot a napětí. Interní oscilátor šetří prostor na desce, jelikož nejsou potřeba externí komponenty pro hodiny. Díky flexibilnímu mapování vstupů / výstupů a interním funkcím MCU lze jednoduše provést upgrade koncových produktu. Osmi pinové STM32G0 využívají osvědčené konstrukční prvky s nízkou spotřebou energie a jsou připraveny pro energeticky náročné aplikace, které jsou napájeny z baterie.

Řada STM32G0 nabízí mnoho variant mikrokontrolérů s různým počtem pinů. Některé obsahují funkce kybernetické ochrany. Pro náročné aplikace je tu i mikrokontrolér s Flash pamětí 512 kB.

Nový 8-pinový mikrkokontrolér STM32G030J6 je nyní k dispozici v pouzdře SO8N o velikosti 6 mm x 4,9 mm. Pro rychlé ověření všech funkcí tohoto mikrokontroléru poslouží vývojová deska STM32G0316-DISCO. Mezi další novinky patří STM32G031J6STM32G031J4 a STM32G041J6, které jsou také k dispozici v pouzdře SO8N. Tyto mikrokontroléry nabízí mnoho jiných funkcí včetně hardwarové akcelerace AES, zabezpečené paměťové oblasti umožňující bezpečné spuštění nebo aktualizaci firmwaru, další časovače nebo 96bitové jedinečné ID zařízení.

Další informace naleznete na adrese www.st.com/stm32g0

Hodnocení článku: