Jste zde

RF Transceiver S2-LP nyní s podporou KNX-RF

STMicroelectronics má ve svém portfoliu RF transceiver S2-LP s velmi nízkou spotřebou, který je určen pro aplikace v pásmu do 1GHz. Pro tento transceiver je nyní k dispozici software package KNX-RF, a díky tomu se rozšíří jeho použití v aplikacích pro automatizaci budov.

S2-LP ultra-low-power radio transceiver pracuje v bezlicenčních frekvenčních pásmech ISM a SRD - 433, 512, 868 a 920 MHz. Kromě toho jej lze naprogramovat tak, aby pracoval I v pásmech 413–479 MHz, 452–527 MHz, 826–958 MH, 904–1055 MHz.

Transceiver je součástí mikrokontroleru STM32 microcontroller nebo BlueNRG-2 Bluetooth Low Energy System-on-Chip (SoC). Oba jsou založeny na jádru Arm Cortex-M0 core běžící na frekvenci 32MHz. Transceiver podporuje modulační schémata 2(G)FSK, 4(G)FSK, OOK and ASK. Rychlost datového přenosu je programovatelná od 0,1 do 500 kbps. Nyní obsahuje certifikovaný KNX-RF stack, RF adaptační vrstvu a knihovnu S2-LP potřebnou pro vytvoření bezdrátového KNX zařízení s velmi nízkou spotřebou.

Spotřeba S2-LP se v pásmu 868,3 MHz pohybuje okolo 10 mA a výstupní výkon dosahuje 16 dBm. Jedná se o energeticky efektivní, bezpečné a robustní bezdrátové připojení, a jeho vlastnosti prodlužují výdrž baterie a snižují celkové náklady na dané řešení.

Díky kombinaci S2-LP a BlueNRG-2 SoC je vytvořeno jedinečné hybridní řešení KNX / Bluetooth. To umožňuje smartphonům přímo přistoupit ke KNX sítím a poskytnout intuitivní rozhraní pro pohodlný monitoring, ovládání, konfiguraci a aktualizaci KNX zařízení. Pomocí software package KNX-RF lze inovovat a dosáhnout úsporu energie pro zařízení, které jsou součástí automatizace budov (tlačítka, spínače světel, detektory pohybu, ovládání rolet a žaluzií, stmívače, HVAC systémy a další). 

Tento software splňuje nejnovější specifikaci KNX-RF Multi, která definuje zabezpečenou (režim S), šifrovanou komunikaci a tzv. frequency hopping s pěti kanály, který zaručí odolnost vůči rušení a umožňuje rychlé a pomalé komunikační režimy pro snížení spotřeby energie.

Funkce, kterými je transceiver vybaven, zvyšují spolehlivost KNX komunikace i při větším počtu KNX zařízení v síti. Mezi tyto funkce patří LBT(poslech před vysíláním), rychlé posílání potvrzení příjmu zprávy s automatickým opakováním a v neposlední řadě podpora opakovačů.

Vlastnosti transceiveru S2-LP

  • Modulační schémata: 2 (G) FSK, 4 (G) FSK, OOK, ASK
  • Frekvenční pásma: 413-479 MHz (S2-LPQTR), 452-527 MHz (S2-LPCBQTR), 826-958 MHz (S2-LPQTR), 904-1055 MHz (S2-LPCBQTR)
  • Velmi nízká spotřeba energie: 7 mA RX, 10 mA TX @ +10 dBm
  • Programovatelný RF výstupní výkon až +16 dBm
  • 4vodičové rozhraní SPI
  • Plně integrovaný RC oscilátor s nízkou spotřebou
  • Bezdrátová M-BUS podpora
  • KNX-RF podpora
  • Umožňuje operace v sítích SIGFOX a MONARCH

Více informací na www.st.com/s2-lp-pr

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon s2-lp-datasheet.pdf2.02 MB
Hodnocení článku: