Jste zde

Vývoj a simulace vestavěných aplikací pomocí online MCU simulátoru

Chcete vyvinout embedded kód, ale vůbec netušíte, kde seženete hardware, potřebné nástroje, vývojové prostředí nebo dokonce nevíte, kde začít? Právě pro vás je určen online simulátor, na kterém si spolehlivě ověříte vaši aplikaci. Nechybí ani analýza energetické náročnosti dané aplikace na vámi vybraném procesoru.

Online simulátor MCU od společnosti Renesas umožňuje okamžitě zahájit analýzu vašeho kódu pomocí vzorového projektu na vámi vybaveném mikrokontroléru RL78. Vzhledem k tomu, že analýza probíhá v cloudu a ve webovém prohlížeči, není nutná instalace softwaru a můžete začít okamžitě a zdarma.

Kromě simulace chodu vašeho kódu na vzorové desce (obsahuje LED diody, reproduktor, různé snímače atd.), můžete také zkontrolovat spotřebu MCU během provozu, což je důležitý poznatek zejména pro vývoj energeticky náročných(bateriových) aplikací.

Simulátor si můžete vyzkoušet po registraci na stránkách společnosti Renesas: Vyzkoušej Online MCU simulator

Na výběr máte hned z několika ukázkových projektů, které jsou připraveny a odladěny pro různé typy mikrokontrolérů. Jedná se o skutečné aplikace, jako je poplach s bzučákem a domácí plynový alarm, stejně jako zapínání a vypínání LED, automatický dávkovač tekutých roztoků nastavení jasu LED atd. Stačí si jen vybrat a ihned začít vyvíjet, což výrazně sníží čas a náklady. Tyto referenční návrhy jsou přehledně rozděleny do skupin podle aplikace: Časové funkce, A/D konverze, Komparátory, CPU hodiny a Standby nastavení a rychlá řešení. Nebo podle typu MCU na RL78/G10, RL78/G11, RL78/G12, RL78/G13, RL78/G14.

 

Simulátor spotřeby pro MCU RL78

Společnost Renesas Electronics poskytuje bezplatnou kalkulačku pro vypočtení spotřeby MCU a také simulátor spotřeby pro vyhodnocení mikroprocesorů RL78 v provedeních s bateriovým napájením.

První nástroj slouží k odhadu spotřeby proudu během plánování specifikace. Druhý nástroj je použit k reálnému ověření spotřeby proudu během provozu. Spotřeba energie je často problémem při vývoji zařízení s bateriovým napájením a zařízení s omezeným napájením. Často slyšíme případy, jako například "skutečný naměřený proud spotřeby překročil cílovou hodnotu", což je způsobeno nedostatečným odhadem během fáze plánování specifikace.

Nízká spotřeba energie je obvykle zapotřebí u vestavěných řídících aplikací, proto je nutné pochopit celý navržený systém. K tomu je nutné mít rozsáhlé předchozí zkušenosti. Nedostatek zkušeností může vést k neefektivnímu vyhodnocení spotřeby energie a k chybám.

 

Za účelem vyřešení tohoto problému společnost Renesas Electronics nabízí bezplatnou kalkulačku "Current Consumption Calculator" a "Current Consumption Simulator" pro vyhodnocení spotřeby mikrokontrolérů RL78. Zobrazení životnosti baterie a další funkce jsou snadno ovladatelné. Program lze plynule exportovat do reálného vývojového kitu pomocí integrovaného vývojového prostředí CS + nebo e².

Obojí si můžete stáhnout zde: https://www.renesas.com/eu/en/support/technical-resources/engineer-school/simulator-01-rl78-consumption-current.html#download

 

     

 

Hodnocení článku: