Jste zde

51 seminářů nebo 630 vystavovatelů? Na AMPER máte 4 dny

Již jen několik málo dnů zbývá do zahájení svátku všech elektrotechniků, který se letos uskuteční na půdě brněnského Výstaviště od 18. do 21. března 2014. O pozornost návštěvníků veletrhu AMPER 2014 bude bojovat zhruba 630 vystavovatelů z 20 zemí světa.
Návštěvníci se mohou těšit na poslední inovace a to jak z vysoce specializovaných oborů elektrotechniky, elektroenergetiky, automatizace či optoniky, tak i širšímu publiku srozumitelných disciplín elektromobility, ICT nebo např. zabezpečovací techniky. Bohatý bude i doprovodný program v podobě seminářů a diskusí, ale také soutěže s názvem ZLATÝ AMPER, při níž budou oceněny nejpřínosnější exponáty veletrhu. Díky projektu Kontakt-Kontrakt poslouží AMPER 2014 též jako platforma pro navázání nových obchodních kontaktů, zatímco iniciativa Job Fair potěší absolventy středních i vysokých škol technického zaměření, kteří usilují o uplatnění v tomto odvětví.
 

 

 

Konference a semináře 2014

 
Kromě expozic vystavovatelů bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, tvořený odbornými semináři, konferencemi, školeními, specializovanými fóry a setkáními, zasahující do všech nomenklaturních oborů zastoupených na veletrhu. Témata seminářů se budou dotýkat bezpečnosti v automatizaci, požární bezpečnosti, energie a elektroniky budoucnosti, perspektiv v automatizaci, inteligentních budov a osvětlení, plošných spojů, elektronických součástek a v neposlední řadě též elektromobility, ICT systémů nebo robotiky.
 
 
Smyslem odborného semináře s názvem Elektronické součástky a aplikace (19. března, http://www.dps-az.cz/cs/amper-2014-soucastky) je kupříkladu seznámení se zajímavými novinkami z oboru elektronických součástek. Zaměřen bude hlavně na potřeby vývojových pracovníků a tak se kromě základních vlastností součástek probírají též jejich zapojení a praktické možnosti uplatnění, zejména pak pro analogovou a digitální techniku s mikrokontroléry, bezdrátovou komunikací a dalšími.     
 
Cílem dalšího každoročního semináře, tentokrát s názvem DPS a vše kolem nich (20. března, http://www.dps-az.cz/cs/amper-2014-dps) bude zase informovat techniky a inženýry o nových trendech a možnostech v oblasti vývoje a výroby elektronických zařízení. Prezentace se zaměřují na návrh desek plošných spojů, zajištění desky proti nedovolenému kopírování a umožnění její sledovatelnosti, nové možnosti výroby složitých desek plošných spojů nebo též využití 3D tisku během vývoje. Dvě přednášky od zahraničních firem (Mentor Graphics a Murata Europe) budou simultánně tlumočeny.
 
Podrobnější informace jsme na HW serveru přinesli v článku Zpátky do lavic. AMPER nejsou jenom stánky, přehled všech akcí pak naleznete na http://www.amper.cz/program/konference-seminare.html.
 
 

Kontakt-Kontrakt: 2 dny, až 20 schůzek

 
Ať už jste návštěvník nebo vystavovatel, máte jedinečnou příležitost zapojit se do premiérového, dvoudenního mezinárodního setkání Kontakt-Kontrakt (http://kk2014.rhkbrno.cz/), na které je v tuto chvíli registrováno téměř 190 účastníků ze 7 zemí spolu s bezmála sedmi stovkami žádostí o schůzku. Regionální hospodářská komora Brno, jako hlavní organizátor akce, při přípravě spolupracuje se třemi desítkami partnerů, většinou ze zahraničí. Celá akce se uskuteční v průběhu prvních dvou veletržních dnů, tj. 18 a 19. března 2014 v hale V.
 
 
A jak to celé funguje? Aby si účastníci našli k jednání ty nejvhodnější partnery, vyplní při registraci profil popisující firemní aktivity a nabízený či poptávaný typ spolupráce. Registrační profily jsou následně zveřejněny v elektronickém katalogu firem, ze kterého si účastníci vyberou potenciální partnery k jednání a výsledek obdrží v podobě individuálního rozvrhu schůzek. Kontakt-Kontrakt propojuje výhody tradiční veletržní účasti a stále populárnějšího matchmakingu čili dvoustranných obchodních schůzek s přesným časovým harmonogramem. Firmám dává záruku jednacích prostor přímo v areálu Výstaviště, volný vstup na veletrh včetně katalogu a především jistotu obchodních jednání.
 
 

Svátek trvá čtyři dny

 
Třemi halami naplněnými stánky s čistou výstavní plochou 14 300 m2, pěti desítkami seminářů se dvěma stovkami odborných témat a dvoudenním Kontakt-Kontraktem to však rozhodně nekončí. Bohatý doprovodný program dále a mimo jiné zahrnuje též OPTONIKA FÓRUM 2014, ICT FÓRUM, živou diskuzi na aktuální témata AMPER FÓRUM 2014, tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER 2014, do které se letos zapojilo nejvíce vystavovatelů za celou její historii a o ceny se tak utká 37 exponátů z 33 vystavujících společností, nebo druhý ročník projektu AMPER MOTION 2014, přehlídku dopravních prostředků od autobusů počínaje a jízdními koly konče.
 
 
Na HW.cz čtěte též AMPER – Efektivní způsob, jak jít naproti novým příležitostem a budoucím kontraktům, další informace pak naleznete přímo na stránkách veletrhu (www.amper.cz, zdroj).
 
 
Hodnocení článku: