Jste zde

Plodné spolupráci předcházelo 120 vteřin

Zjistit, co potřebují ostatní firmy, seznámit se s nimi a pak už jen navázat spolupráci – dalších „120 vteřin pro inovativní firmy“ odstartuje již 19. března.
Chcete – li se potkat s dalšími inovativními firmami nejen z jižní Moravy a začít s nimi spolupracovat, zvýrazněte si ve svém kalendáři úterý 19. března 2013. Akce, která je součástí doprovodného programu veletrhu Amper, začíná dvouminutovými prezentacemi ve kterých každá společnost představí svou činnost a také oblasti možné spolupráce. Za vstup se sice neplatí, nicméně firmy mohou vyslat pouze jednoho zástupce, který by si navíc měl umět hlídat čas :)
 

 
Oficiální statistiky praví, že se minulých akcí účastnilo celkem 392 účastníků, kteří získali 1 218 nových kontaktů a dohromady dohodli 577 nových spoluprací. Ze strany účastníků jsou vnímány v pozitivním duchu – jedna reakce za všechny: „Uvědomili jsme si, jak důležité je neuzavírat se do svého světa odbornosti ale najít napříč obory myšlenky, které podpoří to vaše.“
 
Společným jmenovatelem připravovaného setkání je energetika, ale účastnit se budou společnosti z různých průmyslových oborů. Cíl spočívá ve stimulaci nové technologické spolupráce napříč obory – 19. března jsou tedy do sálu Alfa hotelu Holiday Inn Brno zváni zejména ředitelé firem nebo manažeři výzkumu a vývoje, kteří mají zájem spolupracovat s energetickými firmami. Příchod hostů se plánuje od 14:30, ale pozor, registrace ( http://www.jic.cz/akce-19-brezna-2013 ) končí již tuto neděli 10. března. Na rozdíl od klasických 120 vteřin probíhají prezentace v menších skupinkách u kulatých stolů.
 
 
Zdroj: Jihomoravské inovační centrum
 
Hodnocení článku: