Jste zde

Obvod jediný, chování různé. CMX7164 zdobí nový Function Image

Modulace GMSK/GFSK, FSK, QAM a nyní i V.23. O funkci IO rozhoduje jeho FW.
Integrovaný obvod CMX7164, Multi Mode Wireless Data Modem, od společnosti CML Microcircuits jsme již na HW serveru představili v článku Novinky CML Microcircuits pro vf techniku. Vybírejte z přehledu. Výrobce nyní oznámil další dostupný Function Image, tentokrát s označením 7164FI-6.x, se kterým dále rozšiřuje možnosti svého univerzálního, multi módového modemu.
 
V.23 modem umožňuje komunikaci se staršími systémy. Podporuje 1 200 baud, datové bloky 1 až 8 byte a také generování, kontrolu a odstraňování spojované se start a stop bity nebo paritou. Z dřívějška pak ještě doplníme možnosti zbylých firmware pro GMSK / GFSK, 2-FSK, 4-FSK, 8-FSK a 16-FSK nebo též 4-QAM, 16-QAM a 64-QAM.
 
Obvody CMX7164, pracující na 3,3 V a dostupné v malých pouzdrech typu VQFN / LQFP, s výhodou propojíme s dalšími „stavebními vf bloky“ CML. Vývojáře potěší i deska DE9941, SDR Demonstrator for Linear Radio Systems (na obr.), určená k práci s již zmíněným modemem pro bezdrátový přenos dat ve spojení s prvky CMX994, Direct Conversion Receiver a CMX998, Cartesian Feedback Loop Transmitter.
 
 
Domovskou stránku obvodu CMX7164 naleznete tady. Společnost CML Microcircuits (www.cmlmicro.com, zdroj) navrhuje a vyrábí obvody pro komunikační techniku. Svou historii začala psát v roce 1968 a od té doby se vypracovala v jednoho z předních světových výrobců integrovaných obvodů, zejména pro oblast telekomunikací a radiokomunikační techniky. Její součástky se používají do zařízení určených pro přenos hlasu a dat.
 
V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost MACRO WEIL (http://www.macroweil.cz/), který k široké řadě součástek, modulů a také řešení z oblasti bezdrátové komunikace poskytne též odbornou radu.
 
 
Hodnocení článku: