Jste zde

Bezdrátový modul STM32

Oblíbený mikrokontroler STM32 od STMicroelectronics je nyní k dispozici ve variantě bezdrátového modulu, který obsahuje rádiovou komunikaci Bluetooth, Zigbee, Thread nebo LoRaWan, Sigfox Mbus wireless včetně integrované antény.

Portfolio STM32Wx zahrnuje dvě řady modulů. Řada STM32WB je určená pro komunikaci v pásmu 2,4Ghz a řada STM32WL pro kmitočtové pásmo sub-GHz. STM32Wx je vhodné pro stavbu sítí typu point-to-point, mesh sítě až po sítě s velkým dosahem. Moduly mají integrované bezpečnostní funkce a mají velmi nízkou spotřebu energie. Moduly jsou postaveny na procesoru STM32, který obsahuje dvě jádra. V čipu je také integrován transceiver pro bezdrátovou komunikaci.

Řada STM32WB

Tato řada podporuje komunikační protokoly Bluetooth LE 5.2 a Zigbee a Thread. Modul podporuje nový souběžný duální režim, který umožňuje komunikovat v libovolném protokolu IEEE 802.15.4 (například Zigbee 3.0 a OpenThread) a zároveň připojit uživatele k jakémukoli zařízení pomocí protokolu Bluetooth Low Energy. Toho se využívá v automatizaci budov, kde jednotlivá zařízení komunikují různými protokoly. Moduly jsou certifikované, a proto se zkrátí doba vývoje a výrobek je možné uvést na trh dříve, a tím mít konkurenční výhodu. Modul STM32WB5MMG má rozměry 7 x 11 mm a STMicroelectronics poskytuje všechny potřebné nástroje, referenční design, rádiový stack a softwarové knihovny ve vývojovém ekosystému STM32Cube MCU.

Dvoujádrová architekturu odděluje rádiové a aplikační funkce, které mohou běžet nezávisle, a tím poskytují vysoký výkon, dostatečnou paměť pro aplikační data a nejmodernější kybernetickou bezpečnost.

Mikrokontroléry STM32WB obsahují bezpečnostní hardwarové funkce, jako je 256bitové šifrování AES, ochrana PCROP proti čtení / zápisu, pojistka JTAG a kryptografie veřejného klíče pomocí eliptické křivky. Funkce Firmware Upgrade Services (FUS), PCROP a PKA zajišťují bezpečnou a spolehlivou aktualizaci bezdrátového stacku, správu šifrovacích klíčů a ochranu kódu. Úložiště zákaznických klíčů (CKS) chrání kód aplikace i uživatelský kód.

Více informací naleznete na https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32wb-series.html

Můžete si také přečíst blog na https://blog.st.com/stm32wb55mmg/

Řada STM32WL

Moduly STM32WL jsou postaveny na jádrech Arm Cortex M4 a Cortex M0 a podporují modulace LoRa, (G) FSK, (G) MSK, BPSK. To jim zajišťuje flexibilitu a podporu technologií LoRaWAN, Sigfox, W-MBUS nebo jiné proprietární technologie patřící do skupiny LPWAN (Low-Power Wide Area Networks).

STM32WLEx (jednojádrové M4) a STM32WL5x (dvoujádrové M4 a M0 +) obsahují širokou škálu komunikačních funkcí včetně až 43 GPIO, integrovaného SMPS pro řízení spotřeby energie. Kromě bezdrátových funkcí nabízí bezpečnostní hardwarové funkce, jako je 128 / 256bitové šifrování AES, ochrana čtení / zápisu PCROP, akcelerátor pro veřejný klíč a engine pro eliptické křivky. Dvoujádrová řada STM32WL5x také obsahuje pokročilé funkce zabezpečení: Secure Key Management Services (SKMS), secure areas hardware isolation, secure boot a secure firmware update.

Od 25 do 29 Ledna se koná konference s názvem The Things Conference 2021, která se bude zabývat právě použitím modulu STM32WL v praxi.

Více informací naleznete na https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32wl-series.html

Hodnocení článku: